1. Członkowie Związku Dąbrowiaków z wizytą w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Członkowie Związku Dąbrowiaków z wizytą w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Członkowie  Związku Dąbrowiaków z wizytą w Powiatowej Bibliotece Publicznej

18  listopada  br.  w Powiatowej  Bibliotece  Publicznej   z   siedzibą    w   Brniu zorganizowane  zostało  spotkanie  z członkami  Związku Dąbrowiaków.   Głównym tematem  spotkania była  książka pt. „ Guzdek, kat Powiśla ''.  Dyrektor Biblioteki Ewa   Drzazga  zapoznała  słuchaczy  z  najnowszymi   publikacjami związanymi z  historią  powiatu  dąbrowskiego, a znajdującymi się w Bibliotece  / „Guzdek, kat Powiśla,'' „Ostatnia misja Kapitana    Blynna '', „ Śladami historii Powiśla Dąbrowskiego-Buczyna 1939”.    W trakcie spotkania  został zaprezentowany film  pt.: ,,Guzdek, kat Powiśla'', po którym  odbyła  się  dyskusja. Wystąpił  również  Prezes Związku Mieczysław Siudziński  przekazując zebranym szereg  faktów  z tego trudnego dla  mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej i okolic okresu.