Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Czas na podbój Europy dla uczniów I LO w Dąbrowie Tarnowskiej

Czas na podbój Europy dla uczniów I LO w Dąbrowie Tarnowskiej

Czas na podbój Europy dla uczniów I LO w Dąbrowie Tarnowskiej
W dniach 9 – 23 października 2022 roku 20 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej wyjechało do Grecji, w ramach projektu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji „Ponadnarodowa mobilność uczniów” realizowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Podczas pobytu w greckim miasteczku Nea Messangali, zorganizowanego pod hasłem „Czas na podbój Europy”, młodzież odbywała zajęcia z rówieśnikami w szkole partnerskiej, gdzie poznawała kulturę i język grecki jak również poszerzała swoją wiedzę z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego tego kraju i regionu.
 
Dla wszystkich bardzo interesujące były warsztaty kulinarne „Master Chef po grecku”. Uczniowie podzieleni na grupy zmagali się z zadaniem typu kulinarnego. Musieli rozszyfrować dwa otrzymane przepisy na greckie dania (tłumacząc go z greki na język angielski a następnie polski), poruszać się po targu w poszukiwaniu składników, komunikując się z lokalnymi sprzedawcami w językach greckim lub angielskim, znaleźć produkty i zrobić sobie z nimi zdjęcia. Ciekawe były również zajęcia ruchowe „Zostań greckim alfabetem”, które polegały na rozszyfrowaniu krok po kroku liter z alfabetu greckiego, a następnie zaprezentowaniu tychże liter w dużym formacie, przy użyciu własnych ciał. Zadanie było okazją do wykazania się zwinnością i umiejętnościami gimnastycznymi. W ramach organizowanych wycieczek, młodzież zwiedzała ciekawe miejsca i obiekty historyczne, a czas wolny spędzała na kąpieli w Morzu Egejskim.

 

Foto: I LO im. Tadeusza Kościuszki

W dniach 9 – 23 października 2022 roku 20 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej wyjechało do Grecji, w ramach projektu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji „Ponadnarodowa mobilność uczniów” realizowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.   Podczas pobytu w greckim miasteczku Nea Messangali, zorganizowanego pod hasłem „Czas na podbój Europy”, młodzież odbywała zajęcia z rówieśnikami w szkole partnerskiej, gdzie poznawała kulturę i język grecki jak również poszerzała swoją wiedzę z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego tego kraju i regionu.   Dla wszystkich bardzo interesujące były warsztaty kulinarne „Master Chef po grecku”. Uczniowie podzieleni na grupy zmagali się z zadaniem typu kulinarnego. Musieli rozszyfrować dwa otrzymane przepisy na greckie dania (tłumacząc go z greki na język angielski a następnie polski), poruszać się po targu w poszukiwaniu składników, komunikując się z lokalnymi sprzedawcami w językach greckim lub angielskim, znaleźć produkty i zrobić sobie z nimi zdjęcia. Ciekawe były również zajęcia ruchowe „Zostań greckim alfabetem”, które polegały na rozszyfrowaniu krok po kroku liter z alfabetu greckiego, a następnie zaprezentowaniu tychże liter w dużym formacie, przy użyciu własnych ciał. Zadanie było okazją do wykazania się zwinnością i umiejętnościami gimnastycznymi. W ramach organizowanych wycieczek, młodzież zwiedzała ciekawe miejsca i obiekty historyczne, a czas wolny spędzała na kąpieli w Morzu Egejskim.   Foto: I LO im. Tadeusza Kościuszki