1. Czwarta edycja Tour de Powiśle Dąbrowskie już za nami

Czwarta edycja Tour de Powiśle Dąbrowskie już za nami

Zwycięzcom wyścigu serdecznie gratulujemy!

21 czerwca 2020 roku odbyła się czwarta edycja wyścigu Tour de Powiśle Dąbrowskie, w którym wzięło udział prawie 150 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Kolarze zawodowi rozpoczęli swój wyścig w Dąbrowie Tarnowskiej na ulicy Kościuszki a następnie przejechali przez miejscowości Olesno, Żelichów, Ujście Jezuickie, Borusową, Bolesław oraz Mędrzechów. Zawodnicy na rowerach typu „szosa” mieli do przejechania dystans 62 km. Pierwszy zawodnik pojawił się na mecie już po 1,5 godziny. Kolarze amatorzy na rowerach innych przejechali dystans 27 km. Pierwszy zawodnik minął linię mety po 47 minutach. Trasę przejazdu zabezpieczali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Olesna, Gręboszowa, Bolesławia oraz Mędrzechowa. W wydarzeniu udział wzięli między innymi Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Sekretarz Gminy Dąbrowa Tarnowska Stanisław Ryczek oraz członek Małopolskiego Związku Kolarskiego Tomasz Wójcik. W ceremonii wręczenia medali uczestniczyli: Sekretarz Powiatu Dąbrowskiego Anna Mikos, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz organizator wyścigu i jednocześnie przedstawiciel Jednostki Strzeleckiej JS2083 chor. ZS Tomasz Żyguła. Głównym celem organizowanej od czterech lat tej imprezy jest kultywowanie aktywnego trybu życia poprzez jazdę na rowerze. Zwycięzcom wyścigu serdecznie gratulujemy!