Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Czy powstanie ścieżka historyczno-edukacyjna i pomnik gen. Mariana Kukiela?

Czy powstanie ścieżka historyczno-edukacyjna i pomnik gen. Mariana Kukiela?

Czy powstanie ścieżka historyczno-edukacyjna i pomnik gen. Mariana Kukiela?

Pojawiła się inicjatywa budowy pomnika generała Mariana Kukiela oraz stworzenia w stolicy powiatu ścieżki historyczno-edukacyjnej.

W związku z tym, w siedzibie Jednostki Strzeleckiej JS2083, odbyło się spotkanie organizacyjne. Uczestniczyli w nim: z ramienia samorządu powiatowego Członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzej Giza, a także przedstawiciele jednostki: st. sierż. ZS Mariusz Grzebieniowski, st. sierż. ZS Krzysztof Stalmach oraz mł. insp. ZS Roman Głowacki historyk i twórca książek poświęconych generałowi Marianowi Kukielowi, a zarazem opiekun Drużyny Orląt z Żelazówki.

Tematem rozmów było między innymi powołanie Komitetu Budowy Pomnika gen. Mariana Kukiela i utworzenia ścieżki historyczno-edukacyjnej, która miałaby powstać w Parku Miejskim im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej. Przedsięwzięcie miałoby przede wszystkim na celu edukację lokalnej społeczności na temat dziejów regionu i sylwetek osób zapisanych na kartach historii powiatu dąbrowskiego.

mags

Pojawiła się inicjatywa budowy pomnika generała Mariana Kukiela oraz stworzenia w stolicy powiatu ścieżki historyczno-edukacyjnej. W związku z tym, w siedzibie Jednostki Strzeleckiej JS2083, odbyło się spotkanie organizacyjne. Uczestniczyli w nim: z ramienia samorządu powiatowego Członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzej Giza, a także przedstawiciele jednostki: st. sierż. ZS Mariusz Grzebieniowski, st. sierż. ZS Krzysztof Stalmach oraz mł. insp. ZS Roman Głowacki historyk i twórca książek poświęconych generałowi Marianowi Kukielowi, a zarazem opiekun Drużyny Orląt z Żelazówki. Tematem rozmów było między innymi powołanie Komitetu Budowy Pomnika gen. Mariana Kukiela i utworzenia ścieżki historyczno-edukacyjnej, która miałaby powstać w Parku Miejskim im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej. Przedsięwzięcie miałoby przede wszystkim na celu edukację lokalnej społeczności na temat dziejów regionu i sylwetek osób zapisanych na kartach historii powiatu dąbrowskiego. mags