Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Czy Ty już złożyłeś wniosek o „300+”?

Czy Ty już złożyłeś wniosek o „300+”?

Czy Ty już złożyłeś wniosek o „300+”?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomina, iż od 1 lipca 2020 roku można składać wnioski on-line o świadczenie rodzinne w programie „Dobry Start” (300+).

W dobie panującej pandemii jest to najkorzystniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie, aby taki wniosek złożyć jednak przez Internet. Wnioski w wersji papierowej będzie można składać od 1 sierpnia bieżącego roku. Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia.

Warto wspomnieć, iż od 2019 roku świadczenie przysługuje również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych. Świadczenie "Dobry Start" nie wlicza się do dochodu rodziny przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia. Warte zaznaczenia jest to, że świadczenie jest zwolnione od podatku oraz nie podlega również egzekucji komorniczej. Od początku programu rząd na jego realizację przeznaczył z budżetu państwa ok. 4,26 mld zł. Wsparcie, które jest udzielane tylko raz w roku obejmuje 4,5 mln dzieci.

Wniosek można złożyć przez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia, a także Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Ubieganie się o przyznanie powyższego wsparcia upływa 30 listopada. Po tej dacie prawo do świadczenia przepada.

Dobry Start - najważniejsze informacje

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomina, iż od 1 lipca 2020 roku można składać wnioski on-line o świadczenie rodzinne w programie „Dobry Start” (300+). W dobie panującej pandemii jest to najkorzystniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie, aby taki wniosek złożyć jednak przez Internet. Wnioski w wersji papierowej będzie można składać od 1 sierpnia bieżącego roku. Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia. Warto wspomnieć, iż od 2019 roku świadczenie przysługuje również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych. Świadczenie "Dobry Start" nie wlicza się do dochodu rodziny przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia. Warte zaznaczenia jest to, że świadczenie jest zwolnione od podatku oraz nie podlega również egzekucji komorniczej. Od początku programu rząd na jego realizację przeznaczył z budżetu państwa ok. 4,26 mld zł. Wsparcie, które jest udzielane tylko raz w roku obejmuje 4,5 mln dzieci. Wniosek można złożyć przez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia, a także Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Ubieganie się o przyznanie powyższego wsparcia upływa 30 listopada. Po tej dacie prawo do świadczenia przepada. Dobry Start - najważniejsze informacje Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej