Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Czytam w podróży... Herberta”

„Czytam w podróży... Herberta”

„Czytam w podróży... Herberta”

Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu włączyła się aktywnie do Ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Czytam w podróży... Herberta" organizowanej już po raz III przez Fundację im. Zbigniewa Herberta. Celem akcji jest upowszechnianie spuścizny twórczej autora i zachęcanie społeczeństwa do czytania.

Z tej okazji Biblioteka Powiatowa wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowała w dniu 20 marca br. spotkanie w siedzibie Biblioteki, na którym została przedstawiona biografia poety oraz czytane były przez uczestników spotkania wiersze i cytaty.

Uczestnicy spotkania otrzymali okolicznościowe zakładki do książek z wierszami autora.

„Jeżeli wybierasz się w podróż
niech będzie to podróż długa
wędrowanie pozornie bez celu
błądzenie po omacku żebyś nie
tylko oczami ale także dotykiem
poznał szerokość ziemi i abyś
całą skórą zmierzył się ze światem"

„Podróż" Zbigniew Herbert

opracowanie: PBP z siedzibą w Brniu

Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu włączyła się aktywnie do Ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Czytam w podróży... Herberta" organizowanej już po raz III przez Fundację im. Zbigniewa Herberta. Celem akcji jest upowszechnianie spuścizny twórczej autora i zachęcanie społeczeństwa do czytania. Z tej okazji Biblioteka Powiatowa wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowała w dniu 20 marca br. spotkanie w siedzibie Biblioteki, na którym została przedstawiona biografia poety oraz czytane były przez uczestników spotkania wiersze i cytaty. Uczestnicy spotkania otrzymali okolicznościowe zakładki do książek z wierszami autora. „Jeżeli wybierasz się w podróżniech będzie to podróż długawędrowanie pozornie bez celubłądzenie po omacku żebyś nietylko oczami ale także dotykiempoznał szerokość ziemi i abyścałą skórą zmierzył się ze światem" „Podróż" Zbigniew Herbert opracowanie: PBP z siedzibą w Brniu