Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dąbrowianie za oceanem

Dąbrowianie za oceanem

Dąbrowianie za oceanem

W tym roku jubileusz 70-lecia istnienia obchodzi Klub Wzajemnej Pomocy Dąbrowa Tarnowska, którzy zrzesza mieszkańców Powiśla mieszkającyh w Stanach Zjednoczonych. Klub powstał w 1934 roku w Chicago. Klub założony został, by wspierać i integrować mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego, którzy wyemigrowali za ocean. Ale jego członkowie nie zapomnieli także o swoich rodzinnych stronach.

Pomagali m. in. w budowie nowego kościoła w Dąbrowie Tarnowskiej, wspierali finansowo Hospicjum, organizowali zbiórki pieniedzy dla potrzebujących. Obecnie prezesem klubu jest Stella Czarnecka.
Działacze Klubu Dąbrowa Tarnowska przesłali pamiętnik rocznicowy i pamiątki z uroczystości dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie. "Pamiątki wzbogacą stale przez nas rozbudowywany dział Polonica, w którym gromadzimy wydawnictwa i artykuły z prasy polonijnej, związane z życiem naszych rodaków za granicą" - mówi Jadwiga Kusior, dyrektor MBP w Dąbrowie. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

W tym roku jubileusz 70-lecia istnienia obchodzi Klub Wzajemnej Pomocy Dąbrowa Tarnowska, którzy zrzesza mieszkańców Powiśla mieszkającyh w Stanach Zjednoczonych. Klub powstał w 1934 roku w Chicago. Klub założony został, by wspierać i integrować mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego, którzy wyemigrowali za ocean. Ale jego członkowie nie zapomnieli także o swoich rodzinnych stronach. Pomagali m. in. w budowie nowego kościoła w Dąbrowie Tarnowskiej, wspierali finansowo Hospicjum, organizowali zbiórki pieniedzy dla potrzebujących. Obecnie prezesem klubu jest Stella Czarnecka.Działacze Klubu Dąbrowa Tarnowska przesłali pamiętnik rocznicowy i pamiątki z uroczystości dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie. "Pamiątki wzbogacą stale przez nas rozbudowywany dział Polonica, w którym gromadzimy wydawnictwa i artykuły z prasy polonijnej, związane z życiem naszych rodaków za granicą" - mówi Jadwiga Kusior, dyrektor MBP w Dąbrowie. (baja) Źródło: Dziennik Polski