Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dąbrowscy strażacy są już w drodze do Grecji. Będą pomagać w walce z pożarami

Dąbrowscy strażacy są już w drodze do Grecji. Będą pomagać w walce z pożarami

Dąbrowscy strażacy są już w drodze do Grecji. Będą pomagać w walce z pożarami

Polscy strażacy wyruszyli 19 lipca br. do Grecji, która zmaga się z pożarami lasów. Z Krakowa, gdzie nastąpiła koncentracja sił, wyjechało 149 strażaków. Wśród nich są dwaj funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dąbrowscy strażacy, którzy pojechali do Grecji to członkowie grupy z Małopolski, liczącej 70 osób z powiatów: krakowskiego i chrzanowskiego, Oświęcimia, Wadowic, Dąbrowy Tarnowskiej, Nowego Sącza, Tarnowa, Nowego Targu oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie. Wraz z nimi rozdysponowano również ciężkie i średnie samochody, wyposażone w zbiorniki na wodę, samochody dowodzenia i łączności, busy, autobusy, quady, kontenery i przyczepy ze sprzętem.

Aby trafić na miejsce akcji, muszą przejechać około 2 tysięcy km. W zależności od tego, co będzie się działo na miejscu, pozostaną w Grecji przez dwa tygodnie, a może i dłużej. Strażacy są samowystarczalni przez 14 dni, mają również własną służbę medyczną.

Powodzenia, życzymy bezpiecznego powrotu!

Polscy strażacy wyruszyli 19 lipca br. do Grecji, która zmaga się z pożarami lasów. Z Krakowa, gdzie nastąpiła koncentracja sił, wyjechało 149 strażaków. Wśród nich są dwaj funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Dąbrowscy strażacy, którzy pojechali do Grecji to członkowie grupy z Małopolski, liczącej 70 osób z powiatów: krakowskiego i chrzanowskiego, Oświęcimia, Wadowic, Dąbrowy Tarnowskiej, Nowego Sącza, Tarnowa, Nowego Targu oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie. Wraz z nimi rozdysponowano również ciężkie i średnie samochody, wyposażone w zbiorniki na wodę, samochody dowodzenia i łączności, busy, autobusy, quady, kontenery i przyczepy ze sprzętem. Aby trafić na miejsce akcji, muszą przejechać około 2 tysięcy km. W zależności od tego, co będzie się działo na miejscu, pozostaną w Grecji przez dwa tygodnie, a może i dłużej. Strażacy są samowystarczalni przez 14 dni, mają również własną służbę medyczną. Powodzenia, życzymy bezpiecznego powrotu!