Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dąbrowscy Strażacy zapraszają na Dni Otwartych Koszar

Dąbrowscy Strażacy zapraszają na Dni Otwartych Koszar

Dąbrowscy Strażacy zapraszają na Dni Otwartych Koszar

W miesiącu maju Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej na pokazy zastosowania i użycia sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz liczne prelekcje przybliżające specyfikę pracy strażaków.

Młodzież i dzieci mają okazję zobaczyć z bliska wozy strażackie, ich wyposażenie oraz poznać trudną pracę strażaka. Dodatkową atrakcją jest możliwość wejścia do wozu bojowego, czy wykonanie na jego tle pamiątkowego zdjęcia.

Spotkania z młodzieżą i dziećmi są świetną okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa pożarowego oraz korzystania z numerów alarmowych 998 i 112. „Dni Otwarte" są wspaniałą okazją, pokazującą, że strażak dziś to funkcjonariusz państwowy, przeszkolony do specjalnych zadań, polegających na gaszeniu pożarów, likwidacji zagrożeń drogowych, chemicznych, wodnych i innych gdzie zagrożone jest życie, zdrowie, mienie ludzkie czy środowisko naturalne.
Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane szkoły.


źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej

W miesiącu maju Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej na pokazy zastosowania i użycia sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz liczne prelekcje przybliżające specyfikę pracy strażaków. Młodzież i dzieci mają okazję zobaczyć z bliska wozy strażackie, ich wyposażenie oraz poznać trudną pracę strażaka. Dodatkową atrakcją jest możliwość wejścia do wozu bojowego, czy wykonanie na jego tle pamiątkowego zdjęcia. Spotkania z młodzieżą i dziećmi są świetną okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa pożarowego oraz korzystania z numerów alarmowych 998 i 112. „Dni Otwarte" są wspaniałą okazją, pokazującą, że strażak dziś to funkcjonariusz państwowy, przeszkolony do specjalnych zadań, polegających na gaszeniu pożarów, likwidacji zagrożeń drogowych, chemicznych, wodnych i innych gdzie zagrożone jest życie, zdrowie, mienie ludzkie czy środowisko naturalne.Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane szkoły. źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej