Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dąbrowscy Strażacy zapraszają na Dni Otwartych Koszar

Dąbrowscy Strażacy zapraszają na Dni Otwartych Koszar

W miesiącu maju Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej na pokazy zastosowania i użycia sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz liczne prelekcje przybliżające specyfikę pracy strażaków.

Młodzież i dzieci mają okazję zobaczyć z bliska wozy strażackie, ich wyposażenie oraz poznać trudną pracę strażaka. Dodatkową atrakcją jest możliwość wejścia do wozu bojowego, czy wykonanie na jego tle pamiątkowego zdjęcia.

Spotkania z młodzieżą i dziećmi są świetną okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa pożarowego oraz korzystania z numerów alarmowych 998 i 112. „Dni Otwarte" są wspaniałą okazją, pokazującą, że strażak dziś to funkcjonariusz państwowy, przeszkolony do specjalnych zadań, polegających na gaszeniu pożarów, likwidacji zagrożeń drogowych, chemicznych, wodnych i innych gdzie zagrożone jest życie, zdrowie, mienie ludzkie czy środowisko naturalne.
Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane szkoły.


źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej

W miesiącu maju Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej na pokazy zastosowania i użycia sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz liczne prelekcje przybliżające specyfikę pracy strażaków. Młodzież i dzieci mają okazję zobaczyć z bliska wozy strażackie, ich wyposażenie oraz poznać trudną pracę strażaka. Dodatkową atrakcją jest możliwość wejścia do wozu bojowego, czy wykonanie na jego tle pamiątkowego zdjęcia. Spotkania z młodzieżą i dziećmi są świetną okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa pożarowego oraz korzystania z numerów alarmowych 998 i 112. „Dni Otwarte" są wspaniałą okazją, pokazującą, że strażak dziś to funkcjonariusz państwowy, przeszkolony do specjalnych zadań, polegających na gaszeniu pożarów, likwidacji zagrożeń drogowych, chemicznych, wodnych i innych gdzie zagrożone jest życie, zdrowie, mienie ludzkie czy środowisko naturalne.Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane szkoły. źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej