Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dąbrowska „drogówka” przeprowadziła akcję „Bezpieczna droga do szkoły”

Dąbrowska „drogówka” przeprowadziła akcję „Bezpieczna droga do szkoły”

Dąbrowska „drogówka” przeprowadziła akcję „Bezpieczna droga do szkoły”

  W ramach prowadzonej w dniach od 1 września br. do 5 września br. ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna Droga do Szkoły” policjanci Referatu Ruchu Drogowego wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie, przeprowadzili akcję profilaktyczną „Zwalniam przed Szkołą”.

  Wraz z policjantami i przedstawicielami Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie w akcji uczestniczyła młodzież w ubiorach tzw. „agatki”. Podczas akcji apelowano do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, przede wszystkim w okolicach szkół i przedszkoli. Dzieciom idącym do szkół i przedszkoli policjanci przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a kierowcom wręczano ulotki z informacją przypominającą o konieczności zachowania szczególnej rozwagi przejeżdżając w rejonie placówek oświatowych. Ulotki dla kierowców ufundował Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie.

  Pomimo zakończenia akcji policjanci dąbrowskiej "drogówki" nadal będą prowadzić kontrole w rejonach szkół. Szczegółowych i bardzo wnikliwych kontroli mogą spodziewać się przede wszystkim wszyscy kierowcy autobusów dowożących dzieci i młodzież do szkół. Policjanci będą sprawdzać między innymi stan techniczny, wyposażenie, wymagane dokumenty, stan trzeźwości kierujących oraz ilość przewożonych osób.

  Jednocześnie zwracamy się z prośbą do rodziców i opiekunów o zgłaszanie wszelkich zastrzeżeń do przewoźników na adres rd@dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl .

  Ponadto Policja przypomina, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Do tej pory policjanci zwracali uwagę na zmianę przepisu pouczając o tym uczestników ruchu, jednak należy pamiętać, że za brak elementu odblaskowego grozi mandat w wysokości od 20 do 500 zł.

  W ramach prowadzonej w dniach od 1 września br. do 5 września br. ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna Droga do Szkoły” policjanci Referatu Ruchu Drogowego wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie, przeprowadzili akcję profilaktyczną „Zwalniam przed Szkołą”.   Wraz z policjantami i przedstawicielami Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie w akcji uczestniczyła młodzież w ubiorach tzw. „agatki”. Podczas akcji apelowano do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, przede wszystkim w okolicach szkół i przedszkoli. Dzieciom idącym do szkół i przedszkoli policjanci przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a kierowcom wręczano ulotki z informacją przypominającą o konieczności zachowania szczególnej rozwagi przejeżdżając w rejonie placówek oświatowych. Ulotki dla kierowców ufundował Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie.   Pomimo zakończenia akcji policjanci dąbrowskiej "drogówki" nadal będą prowadzić kontrole w rejonach szkół. Szczegółowych i bardzo wnikliwych kontroli mogą spodziewać się przede wszystkim wszyscy kierowcy autobusów dowożących dzieci i młodzież do szkół. Policjanci będą sprawdzać między innymi stan techniczny, wyposażenie, wymagane dokumenty, stan trzeźwości kierujących oraz ilość przewożonych osób.   Jednocześnie zwracamy się z prośbą do rodziców i opiekunów o zgłaszanie wszelkich zastrzeżeń do przewoźników na adres rd@dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl .   Ponadto Policja przypomina, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Do tej pory policjanci zwracali uwagę na zmianę przepisu pouczając o tym uczestników ruchu, jednak należy pamiętać, że za brak elementu odblaskowego grozi mandat w wysokości od 20 do 500 zł.