Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Dąbrowski Festiwal Słowa” – szczegóły zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego Małopolski

„Dąbrowski Festiwal Słowa” – szczegóły zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego Małopolski

„Dąbrowski Festiwal Słowa” – szczegóły zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego Małopolski

Najbliższe tygodnie to czas zaplanowany na realizację większości działań składających się na zadanie „Dąbrowski Festiwal Słowa” w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Ich powodzenie zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej. O ewentualnych zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować.

W październiku i listopadzie przewidziano spotkania z pisarkami dla dzieci i młodzieży dla uczniów dąbrowskich szkół podstawowych. Wezmą w nich udział: Joanna Jagiełło (28-29.10, klasy VII i VIII) i Ewa Chotomska (24-25.11, klasy I). Spotkania są przygotowywane w ścisłej współpracy z dyrektorami szkół.

W dniach 2-8 listopada zaplanowano koncerty poezji śpiewanej Marii Bober z akompaniamentem Piotra Niedojadło. Mają się odbyć w kilku kościołach na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska i w Ośrodku Spotkania Kultury (dawna synagoga – 8.11 godz.18:00). Będzie to niezwykle wzruszający recital poświęcony Błogosławionej Karolinie Kózce, w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

W tych dniach trwa aktualizacja terminów i uzgodnienie z gospodarzami świątyń. Szczegółowy wykaz zostanie opublikowany na stronach internetowych Miejskiej Biblioteki Publicznej i Dąbrowskiego Domu Kultury najpóźniej 25 października.

Kolejnym elementem będzie otwarte spotkanie z podróżnikiem i dziennikarzem muzycznym Marcinem Kydryńskim (sala kinowa Dąbrowskiego Domu Kultury, 28.11 godz.18:00).

Wstęp jest wolny, wszystkie spotkania oraz koncerty odbędą się w rygorach sanitarnych, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa, w związku z trudną sytuacją epidemiczną. Na spotkanie w Marcinem Kydryńskim i koncert w Ośrodku Spotkania Kultur trzeba będzie wcześniej odebrać w kasie Dąbrowskiego Domu Kultury bezpłatne wejściówki, w celu zapewnienia dystansu i limitu miejsc.

Do tej pory w ramach zadania „Dąbrowski Festiwal Słowa” zakupiono do Miejskiej Biblioteki Publicznej wiele książek - oczekiwanych nowości wydawniczych, które służyć będą czytelnikom naszej książnicy.

Pomysłodawcą zadania jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, która realizuje je w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego.

DDK

Najbliższe tygodnie to czas zaplanowany na realizację większości działań składających się na zadanie „Dąbrowski Festiwal Słowa” w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Ich powodzenie zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej. O ewentualnych zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować. W październiku i listopadzie przewidziano spotkania z pisarkami dla dzieci i młodzieży dla uczniów dąbrowskich szkół podstawowych. Wezmą w nich udział: Joanna Jagiełło (28-29.10, klasy VII i VIII) i Ewa Chotomska (24-25.11, klasy I). Spotkania są przygotowywane w ścisłej współpracy z dyrektorami szkół. W dniach 2-8 listopada zaplanowano koncerty poezji śpiewanej Marii Bober z akompaniamentem Piotra Niedojadło. Mają się odbyć w kilku kościołach na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska i w Ośrodku Spotkania Kultury (dawna synagoga – 8.11 godz.18:00). Będzie to niezwykle wzruszający recital poświęcony Błogosławionej Karolinie Kózce, w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. W tych dniach trwa aktualizacja terminów i uzgodnienie z gospodarzami świątyń. Szczegółowy wykaz zostanie opublikowany na stronach internetowych Miejskiej Biblioteki Publicznej i Dąbrowskiego Domu Kultury najpóźniej 25 października. Kolejnym elementem będzie otwarte spotkanie z podróżnikiem i dziennikarzem muzycznym Marcinem Kydryńskim (sala kinowa Dąbrowskiego Domu Kultury, 28.11 godz.18:00). Wstęp jest wolny, wszystkie spotkania oraz koncerty odbędą się w rygorach sanitarnych, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa, w związku z trudną sytuacją epidemiczną. Na spotkanie w Marcinem Kydryńskim i koncert w Ośrodku Spotkania Kultur trzeba będzie wcześniej odebrać w kasie Dąbrowskiego Domu Kultury bezpłatne wejściówki, w celu zapewnienia dystansu i limitu miejsc. Do tej pory w ramach zadania „Dąbrowski Festiwal Słowa” zakupiono do Miejskiej Biblioteki Publicznej wiele książek - oczekiwanych nowości wydawniczych, które służyć będą czytelnikom naszej książnicy. Pomysłodawcą zadania jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, która realizuje je w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego. DDK