Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dąbrowski szpital otrzymał łóżka dla chorych

Dąbrowski szpital otrzymał łóżka dla chorych

Dąbrowski szpital otrzymał łóżka dla chorych

Wczoraj do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej zostało przywiezionych 25 łóżek medycznych z Holandii. Łóżka zostały podarowane przez przyjaciół z Arnhem w Holandii, którzy w ramach nawiązanej współpracy i przyjaźni z naszym powiatem chcieliby nam pomóc. Holendrzy pozyskali dla nas sprzęt i opłacili transport do Dąbrowy Tarnowskiej. 
Współpraca z Holendrami została zainicjowana jeszcze w latach 90-tych przez księdza Prałata Józefa Porembę. Młodzież ta brała czynny udział przy budowie Hospicjum Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej i właśnie to przyczyniło się do ofiarowania pomocy Powiatowi Dąbrowskiemu, a w szczególności hospicjum i szpitalowi. Do chwili obecnej znajomość ta jest podtrzymywana przez Roberta Panterę, który organizuje wymiany młodzieży z obydwóch krajów. Współpraca z Holendrami jest podtrzymywana także dzięki przychylności i gościnności władz powiatowych, a w szczególności Starosty Dąbrowskiego Krzysztofa Kaczmarskiego. To nie jest pierwsza tego typu pomoc, w 2003 roku Holendrzy podarowali dąbrowskiemu hospicjum i szpitalowi łóżka i sprzęt medyczny. Przywiezione wczoraj łóżka zostaną umieszczone na oddziałach szpitala i będą służyły naszym pacjentom. Współpraca z Holendrami będzie kontynuowana również na niwie gospodarczej. Młodzi przedsiębiorcy z Holandii chcą inwestować na naszym terenie i już założyli w Dąbrowie Tarnowskiej firmę budowlaną. Przymierzają się do budowy domków szeregowych w Tarnowie, dostosowanych do potrzeb rodzin dwupokoleniowych, o powierzchni większej niż typowe mieszkania w blokach. 

Wczoraj do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej zostało przywiezionych 25 łóżek medycznych z Holandii. Łóżka zostały podarowane przez przyjaciół z Arnhem w Holandii, którzy w ramach nawiązanej współpracy i przyjaźni z naszym powiatem chcieliby nam pomóc. Holendrzy pozyskali dla nas sprzęt i opłacili transport do Dąbrowy Tarnowskiej.  Współpraca z Holendrami została zainicjowana jeszcze w latach 90-tych przez księdza Prałata Józefa Porembę. Młodzież ta brała czynny udział przy budowie Hospicjum Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej i właśnie to przyczyniło się do ofiarowania pomocy Powiatowi Dąbrowskiemu, a w szczególności hospicjum i szpitalowi. Do chwili obecnej znajomość ta jest podtrzymywana przez Roberta Panterę, który organizuje wymiany młodzieży z obydwóch krajów. Współpraca z Holendrami jest podtrzymywana także dzięki przychylności i gościnności władz powiatowych, a w szczególności Starosty Dąbrowskiego Krzysztofa Kaczmarskiego. To nie jest pierwsza tego typu pomoc, w 2003 roku Holendrzy podarowali dąbrowskiemu hospicjum i szpitalowi łóżka i sprzęt medyczny. Przywiezione wczoraj łóżka zostaną umieszczone na oddziałach szpitala i będą służyły naszym pacjentom. Współpraca z Holendrami będzie kontynuowana również na niwie gospodarczej. Młodzi przedsiębiorcy z Holandii chcą inwestować na naszym terenie i już założyli w Dąbrowie Tarnowskiej firmę budowlaną. Przymierzają się do budowy domków szeregowych w Tarnowie, dostosowanych do potrzeb rodzin dwupokoleniowych, o powierzchni większej niż typowe mieszkania w blokach.