1. Dąbrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 10 lat

Dąbrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 10 lat

4 października 2021 roku Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury zainaugurował nowy rok akademicki. Z uwagi na przypadający w tym roku jubileusz 10-lecia działalności uroczystość miała wyjątkowy charakter. W sali kinowej dąbrowskiego „Sokoła” zgromadziła słuchaczy uniwersytetu, a także zaproszonych gości, a wśród nich m.in.: Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Martę Malec-Lech, Starostę Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, Przewodniczącą Rady Powiatu Dąbrowskiego Martę Chrabąszcz, Radnego Rady Powiatu Stanisława Początka, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego, Tadeusza Kwiatkowskiego Zastępcę Prezydenta Miasta Tarnowa oraz Rektor PWSZ w Tarnowie dr hab. Małgorzatę Kołpa, Prezes UTW przy PWSZ w Tarnowie Marię Kanior oraz ks. Zbigniewa Szewczyka Kapelana z dąbrowskiej parafii. Jak na jubileusz przystało nie zabrakło podziękowań oraz gratulacji skierowanych pod adresem UTW, a także podsumowania tego co w ciągu minionych 10 lat udało się dokonać. Podsumowania dokonała Prezes Zarządu UTW Krystyna Guzik, która podkreśliła że czas ten wypełniły wykłady, warsztaty, kursy językowe i komputerowe, działania zwiększające aktywność fizyczną oraz integracja środowiska seniorów. Przedstawiła bogato ilustrującą prezentację, ilustrującą działalność i wszystkie osiągnięcia dąbrowskim seniorów. W imieniu samorządu powiatowego Starosta Lesław Wieczorek złożył gratulacje za dotychczasową działalność, a także aktywizację Seniorów, jednocześnie życząc, aby uniwersytet był dalej miejscem spotkań energicznych i twórczych ludzi, wzajemnie się inspirujących oraz gotowych na nowe wyzwania.