Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dąbrowskie drogi do Niepodległości i ich bohaterowie

Dąbrowskie drogi do Niepodległości i ich bohaterowie

Dąbrowskie drogi do Niepodległości i ich bohaterowie

W związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości, Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego rozpoczęło realizację projektu pn. „Dąbrowskie drogi do Niepodległości i ich bohaterowie”, którego celem jest przybliżenie mieszkańcom powiatu dąbrowskiego historii naszego regionu z okresu I wojny światowej, edukacja historyczna oraz upowszechnianie wiedzy nt. odzyskania przez Polskę niepodległości ze szczególnym uwzględnieniem biogramów osób związanym z powiatem dąbrowskim i mających wkład w budowanie niepodległości Polski.

W ramach projektu wydana będzie książka opisująca wydarzenia I wojny światowej w powiecie dąbrowskim.

Promocja tej publikacji zaplanowana jest na miesiąc październik br. w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Wydarzeniu temu towarzyszyć będzie seminarium historyczne poprowadzone przez autorów książki.

Projekt jest realizowany w ramach pozyskanej przez stowarzyszenie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z konkursu ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury w 2018 roku pn.  „Małopolska. Moja wolność”

Przypominamy i zachęcamy mieszkańców powiatu do nieodpłatnego udostępnienia posiadanych zdjęć wraz z podpisem z okresu I wojny światowej w celu zamieszczenia ich w przygotowywanej publikacji.

Adres do korespondencji:
Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego
ul. Berka Joselewicza 5
33-200 Dąbrowa Tarnowska
e-mail: sspd2011@interia.pl

Projekt realizowany ze środków Województwa Małopolskiego

W związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości, Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego rozpoczęło realizację projektu pn. „Dąbrowskie drogi do Niepodległości i ich bohaterowie”, którego celem jest przybliżenie mieszkańcom powiatu dąbrowskiego historii naszego regionu z okresu I wojny światowej, edukacja historyczna oraz upowszechnianie wiedzy nt. odzyskania przez Polskę niepodległości ze szczególnym uwzględnieniem biogramów osób związanym z powiatem dąbrowskim i mających wkład w budowanie niepodległości Polski. W ramach projektu wydana będzie książka opisująca wydarzenia I wojny światowej w powiecie dąbrowskim. Promocja tej publikacji zaplanowana jest na miesiąc październik br. w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Wydarzeniu temu towarzyszyć będzie seminarium historyczne poprowadzone przez autorów książki. Projekt jest realizowany w ramach pozyskanej przez stowarzyszenie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z konkursu ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury w 2018 roku pn.  „Małopolska. Moja wolność” Przypominamy i zachęcamy mieszkańców powiatu do nieodpłatnego udostępnienia posiadanych zdjęć wraz z podpisem z okresu I wojny światowej w celu zamieszczenia ich w przygotowywanej publikacji. Adres do korespondencji: Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego ul. Berka Joselewicza 5 33-200 Dąbrowa Tarnowska e-mail: sspd2011@interia.pl Projekt realizowany ze środków Województwa Małopolskiego