Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dąbrowskie „Poszukiwania”

Dąbrowskie „Poszukiwania”

Dąbrowskie „Poszukiwania”

Bracia Minor – Mateusz i Marcin z Dąbrowy Tarnowskiej „zawojowali" eliminacje IX Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania" dla powiatu dąbrowskiego.

Turniej pod patronatem Krzysztofa Kaczmarskiego Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej 12 października 2016 r. stał na wysokim poziomie, szczególnie w kategorii poezji śpiewanej i w recytacjach uczniów szkół podstawowych. Organizatorem i gospodarzem eliminacji był Dąbrowski Dom Kultury.

Prezentacje konkursowe oceniały komisje w składzie: Ilona Stanaszek (przewodnicząca), Bogumiła Miodowska-Ćwierz, Marta Warias (recytacja) i Łukasz Chmiel (przewodniczący), Kamil Banaś oraz Paweł Chojnowski (turniej poezji śpiewanej).

W szranki tych humanistycznych zawodów stanęło 25 uczestników z wszystkich 3 szczebli szkół. Podobne eliminacje dla 2 powiatów: tarnowskiego i brzeskiego odbyły się odpowiednio w Centrum Kultury w Żabnie i Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Finał międzypowiatowy odbędzie się w Żabnie 20 października o godz.10:00 (co 3 lata każdy z ośrodków – organizatorów w regionie pełni zaszczytną rolę gospodarza zmagań finałowych).

Wyniki dąbrowskich „Poszukiwań":

TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ (5 uczestników):

• gimnazja:
I miejsce – Kamila Golemo (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce ex aequo – Emilia Soja (Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Daria Pyrcz (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),

• szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce ex aequo – Klaudia Pikul i Dawid Sowa (obydwoje – I LO w Dąbrowie Tarnowskiej).

TURNIEJ RECYTATORSKI:

• szkoły podstawowe (klasy IV-VI) – 12 uczestników:
I miejsce – Marcin Minor (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Julia Kądzielawa (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce ex aequo – Izabela Chmura (PSP w Smęgorzowie) i Szymon Tobiasz (SP w Woli Mędrzechowskiej)
oraz wyróżnienia dla: Joanny Kozaczki (PSP w Smęgorzowie), Wiktorii Wierzby (SP w Woli Mędrzechowskiej), Nikoli Sołtys (SP w Zarzeczu Dużym), Gabrieli Morawiec i Gabrieli Mol (obie - PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej).

• gimnazja:
I miejsce – Mateusz Minor (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II i III miejsc nie przyznano,
wyróżnienie dla Pauliny Labak (Gimnazjum w Radgoszczy),

• szkoły ponadgimnazjalne:
miejsc ani wyróżnień nie przyznano.

Organizator konkursu zapewnił wszystkim pamiątkowe dyplomy, poczęstunek, a laureatom i wyróżnionym ufundował nagrody książkowe. Partnerami „Poszukiwań", współorganizatorami tej interesującej rywalizacji, kształtującej wrażliwość estetyczną i etyczną, są obok DDK: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku i Małopolskie Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie.

Do międzypowiatowego finału jury zakwalifikowało łącznie 10 laureatów nagród - miejsc w poszczególnych kategoriach eliminacji dla powiatu dąbrowskiego.

DDK/mags

Bracia Minor – Mateusz i Marcin z Dąbrowy Tarnowskiej „zawojowali" eliminacje IX Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania" dla powiatu dąbrowskiego. Turniej pod patronatem Krzysztofa Kaczmarskiego Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej 12 października 2016 r. stał na wysokim poziomie, szczególnie w kategorii poezji śpiewanej i w recytacjach uczniów szkół podstawowych. Organizatorem i gospodarzem eliminacji był Dąbrowski Dom Kultury. Prezentacje konkursowe oceniały komisje w składzie: Ilona Stanaszek (przewodnicząca), Bogumiła Miodowska-Ćwierz, Marta Warias (recytacja) i Łukasz Chmiel (przewodniczący), Kamil Banaś oraz Paweł Chojnowski (turniej poezji śpiewanej). W szranki tych humanistycznych zawodów stanęło 25 uczestników z wszystkich 3 szczebli szkół. Podobne eliminacje dla 2 powiatów: tarnowskiego i brzeskiego odbyły się odpowiednio w Centrum Kultury w Żabnie i Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Finał międzypowiatowy odbędzie się w Żabnie 20 października o godz.10:00 (co 3 lata każdy z ośrodków – organizatorów w regionie pełni zaszczytną rolę gospodarza zmagań finałowych). Wyniki dąbrowskich „Poszukiwań": TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ (5 uczestników): • gimnazja:I miejsce – Kamila Golemo (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)II miejsce ex aequo – Emilia Soja (Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Daria Pyrcz (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej), • szkoły ponadgimnazjalne:I miejsce ex aequo – Klaudia Pikul i Dawid Sowa (obydwoje – I LO w Dąbrowie Tarnowskiej). TURNIEJ RECYTATORSKI: • szkoły podstawowe (klasy IV-VI) – 12 uczestników:I miejsce – Marcin Minor (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)II miejsce – Julia Kądzielawa (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)III miejsce ex aequo – Izabela Chmura (PSP w Smęgorzowie) i Szymon Tobiasz (SP w Woli Mędrzechowskiej)oraz wyróżnienia dla: Joanny Kozaczki (PSP w Smęgorzowie), Wiktorii Wierzby (SP w Woli Mędrzechowskiej), Nikoli Sołtys (SP w Zarzeczu Dużym), Gabrieli Morawiec i Gabrieli Mol (obie - PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej). • gimnazja:I miejsce – Mateusz Minor (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)II i III miejsc nie przyznano,wyróżnienie dla Pauliny Labak (Gimnazjum w Radgoszczy), • szkoły ponadgimnazjalne:miejsc ani wyróżnień nie przyznano. Organizator konkursu zapewnił wszystkim pamiątkowe dyplomy, poczęstunek, a laureatom i wyróżnionym ufundował nagrody książkowe. Partnerami „Poszukiwań", współorganizatorami tej interesującej rywalizacji, kształtującej wrażliwość estetyczną i etyczną, są obok DDK: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku i Małopolskie Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie. Do międzypowiatowego finału jury zakwalifikowało łącznie 10 laureatów nagród - miejsc w poszczególnych kategoriach eliminacji dla powiatu dąbrowskiego. DDK/mags