Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dąbrowskie uroczystości upamiętniające pierwszą rocznicę śmierci JANA PAWŁA II

Dąbrowskie uroczystości upamiętniające pierwszą rocznicę śmierci JANA PAWŁA II

Dąbrowskie uroczystości upamiętniające pierwszą rocznicę śmierci JANA PAWŁA II

Główne uroczystości rocznicowe w naszym mieście odbyły się w niedzielę 2 kwietnia w kościele NMP Szkaplerznej. Na uroczystej sumie o godzinie 11 kościół był wypełniony wiernymi po brzegi.
Przybyło też ponad 20 delegacji z pocztami sztandarowymi. Wśród nich byli kombatanci, strażacy, ludowcy, reprezentacje szkół różnych stopni, harcerze i inne organizacje.
W uroczystości wzięła udział liczna reprezentacja samorządu gminnego na czele z burmistrzem Stanisławem Początkiem oraz samorządu powiatowego na czele ze starostą Krzysztofem Kaczmarskim.

Mszę świętą koncelebrowaną odprawił Ks. Proboszcz Prałat Józef Poremba wraz z Ks. Prałatem Janem Zielińskim. Podobnie jak we wszystkich parafiach w Polsce, Ks. Proboszcz odczytał przesłanie biskupów polskich w pierwszą rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Przesłanie to było okazją do modlitewnej refleksji.
Oprawę liturgiczną zapewnili samorządowcy: Pan Jerzy Streb i Pan Krzysztof Orwat. Chór parafialny śpiewał m.in. ulubioną przez Ojca Świętego pieśń Barkę. Po Mszy św. przed pomnikiem Jana Pawła II odmówiono modlitwę o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Delegacja samorządów oraz wspólnoty parafialnej złożyła wiązankę kwiatów przed papieskim pomnikiem i zapaliła znicze. W składzie delegacji byli: Pan Alfred Wybraniec - Przewodniczący Rady Parafialnej, Starosta Pan Krzysztof Kaczmarski i Burmistrz Pan Stanisław Początek wraz z Z-cą Panem Markiem Minorczykiem.
W ten sposób oddano hołd Ojcu Świętemu, który prowadził łódź Kościoła po wzburzonym morzu współczesnego świata - jak słyszeliśmy w przesłaniu biskupów na dzisiejszą niedzielę.
Ponownie rzesze wiernych przybyły do kościoła na godzinę 20 po to by rozważać słowa Jana Pawła II i się modlić. O godzinie 21:37 odezwały się wszystkie dzwony przypominając, że dokładnie rok temu Papież -Polak odszedł do domu Ojca. W oknach dąbrowskich mieszkań paliły się świece i znicze. Wierni jeszcze długo trwali w skupieniu i ciszy na czuwaniu.
Organizatorzy uroczystości rocznicowych składają serdeczne podziękowania wszystkim delegacjom za udział i zaangażowanie, instytucjom kultury za piękne wystawy, szkołom za akademie, dąbrowskiej Policji za zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej i przemarszu pocztów sztandarowych. Godne podkreślenia jest dojrzałe przeżywanie rocznicy śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II przez dąbrowskich parafian.

Źródło: Urząd Gminy Dąbrowa Tarnowska

Główne uroczystości rocznicowe w naszym mieście odbyły się w niedzielę 2 kwietnia w kościele NMP Szkaplerznej. Na uroczystej sumie o godzinie 11 kościół był wypełniony wiernymi po brzegi.Przybyło też ponad 20 delegacji z pocztami sztandarowymi. Wśród nich byli kombatanci, strażacy, ludowcy, reprezentacje szkół różnych stopni, harcerze i inne organizacje.W uroczystości wzięła udział liczna reprezentacja samorządu gminnego na czele z burmistrzem Stanisławem Początkiem oraz samorządu powiatowego na czele ze starostą Krzysztofem Kaczmarskim. Mszę świętą koncelebrowaną odprawił Ks. Proboszcz Prałat Józef Poremba wraz z Ks. Prałatem Janem Zielińskim. Podobnie jak we wszystkich parafiach w Polsce, Ks. Proboszcz odczytał przesłanie biskupów polskich w pierwszą rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Przesłanie to było okazją do modlitewnej refleksji.Oprawę liturgiczną zapewnili samorządowcy: Pan Jerzy Streb i Pan Krzysztof Orwat. Chór parafialny śpiewał m.in. ulubioną przez Ojca Świętego pieśń Barkę. Po Mszy św. przed pomnikiem Jana Pawła II odmówiono modlitwę o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Delegacja samorządów oraz wspólnoty parafialnej złożyła wiązankę kwiatów przed papieskim pomnikiem i zapaliła znicze. W składzie delegacji byli: Pan Alfred Wybraniec - Przewodniczący Rady Parafialnej, Starosta Pan Krzysztof Kaczmarski i Burmistrz Pan Stanisław Początek wraz z Z-cą Panem Markiem Minorczykiem.W ten sposób oddano hołd Ojcu Świętemu, który prowadził łódź Kościoła po wzburzonym morzu współczesnego świata - jak słyszeliśmy w przesłaniu biskupów na dzisiejszą niedzielę.Ponownie rzesze wiernych przybyły do kościoła na godzinę 20 po to by rozważać słowa Jana Pawła II i się modlić. O godzinie 21:37 odezwały się wszystkie dzwony przypominając, że dokładnie rok temu Papież -Polak odszedł do domu Ojca. W oknach dąbrowskich mieszkań paliły się świece i znicze. Wierni jeszcze długo trwali w skupieniu i ciszy na czuwaniu.Organizatorzy uroczystości rocznicowych składają serdeczne podziękowania wszystkim delegacjom za udział i zaangażowanie, instytucjom kultury za piękne wystawy, szkołom za akademie, dąbrowskiej Policji za zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej i przemarszu pocztów sztandarowych. Godne podkreślenia jest dojrzałe przeżywanie rocznicy śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II przez dąbrowskich parafian. Źródło: Urząd Gminy Dąbrowa Tarnowska