Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dajcie nam czas - Będzie wspólny apel w sprawie szpitala?

Dajcie nam czas - Będzie wspólny apel w sprawie szpitala?

Dajcie nam czas - Będzie wspólny apel w sprawie szpitala?

Na inwestycje w dąbrowski szpital potrzebne są w najbliższych latach miliony złotych. Olbrzymie pieniądze potrzebne są w krótkim czasie. Ale wcale nie jest przesądzone, że uda się je znaleźć. Kosztowne inwestycje związane są z wejściem w życie przepisów, wedle których placówki służby zdrowia do 2010 roku mają spełniać ostre unijne wymogi. W powiecie powstać musiał program naprawczy miejscowego szpitala.
Ale osiągnięcie unijnych norm to nie tylko problem szpitali. Również ośrodki zdrowia mają spełniać wyśrubowane wymogi. - Skąd mamy wziąć olbrzymie pieniądze w krótkim czasie? - zastanawia się starosta Nie wyklucza, że wspólnie z gminami regionu wystosuje apel do rządu o przesunicie terminów, w których unijne normy będą musiały zostać spełnione. (ANS)

Źródło: Gazeta Krakowska

Na inwestycje w dąbrowski szpital potrzebne są w najbliższych latach miliony złotych. Olbrzymie pieniądze potrzebne są w krótkim czasie. Ale wcale nie jest przesądzone, że uda się je znaleźć. Kosztowne inwestycje związane są z wejściem w życie przepisów, wedle których placówki służby zdrowia do 2010 roku mają spełniać ostre unijne wymogi. W powiecie powstać musiał program naprawczy miejscowego szpitala.Ale osiągnięcie unijnych norm to nie tylko problem szpitali. Również ośrodki zdrowia mają spełniać wyśrubowane wymogi. - Skąd mamy wziąć olbrzymie pieniądze w krótkim czasie? - zastanawia się starosta Nie wyklucza, że wspólnie z gminami regionu wystosuje apel do rządu o przesunicie terminów, w których unijne normy będą musiały zostać spełnione. (ANS) Źródło: Gazeta Krakowska