Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dalsze luzowania obostrzeń przeciwepidemicznych w czerwcu

Dalsze luzowania obostrzeń przeciwepidemicznych w czerwcu

Dalsze luzowania obostrzeń przeciwepidemicznych  w czerwcu

Coraz większa liczba osób zaszczepionych oraz odpowiedzialne zachowanie obywateli sprawia, że liczba chorych na COVID-19 zmniejsza się. Dzięki zadowalającej sytuacji epidemicznej w Polsce rząd luzuje kolejne obostrzenia. Od 6 czerwca możliwe będzie organizowanie wesel i zgromadzeń do 150 osób, a także targów i konferencji przy zachowaniu limitu – 1 osoba na 15 m2. Otwarte zostaną również sale zabaw dla dzieci. Z transportu publicznego będzie mogło też skorzystać więcej pasażerów.

Zmiany od 6 czerwca 2021 :

Poniższe obostrzenia będą obowiązywały do 25 czerwca. Pamiętajmy, że zasady mogą ulec zmianie, jeśli sytuacja epidemiczna w kraju dynamicznie ulegnie zmianie.

- imprezy okolicznościowe w lokalu oraz zgromadzenia (m.in. wesela):

maks. 150 osób

- targi i konferencje:

1 osoba na 15 m2

- transport zbiorowy:

75 proc. obłożenia

- sale zabaw dla dzieci:

1 osoba na 15 m2

Ważne! W każdej sytuacji limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń, możliwe będzie kolejne luzowanie obostrzeń na czas wakacji.

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19:

Od 9 maja każda osoba pełnoletnia może zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19.

Dostępne są cztery sposoby, dzięki którym można zapisać się na szczepienie:

  • Telefon na bezpłatną infolinię 989,
  • SMS – o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333,
  • e-rejestracja na stronie głównej pacjent.gov.pl,
  • kontakt się z punktem szczepień.

 

 

 

Coraz większa liczba osób zaszczepionych oraz odpowiedzialne zachowanie obywateli sprawia, że liczba chorych na COVID-19 zmniejsza się. Dzięki zadowalającej sytuacji epidemicznej w Polsce rząd luzuje kolejne obostrzenia. Od 6 czerwca możliwe będzie organizowanie wesel i zgromadzeń do 150 osób, a także targów i konferencji przy zachowaniu limitu – 1 osoba na 15 m2. Otwarte zostaną również sale zabaw dla dzieci. Z transportu publicznego będzie mogło też skorzystać więcej pasażerów. Zmiany od 6 czerwca 2021 : Poniższe obostrzenia będą obowiązywały do 25 czerwca. Pamiętajmy, że zasady mogą ulec zmianie, jeśli sytuacja epidemiczna w kraju dynamicznie ulegnie zmianie. - imprezy okolicznościowe w lokalu oraz zgromadzenia (m.in. wesela): maks. 150 osób - targi i konferencje: 1 osoba na 15 m2 - transport zbiorowy: 75 proc. obłożenia - sale zabaw dla dzieci: 1 osoba na 15 m2 Ważne! W każdej sytuacji limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń, możliwe będzie kolejne luzowanie obostrzeń na czas wakacji. Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19: Od 9 maja każda osoba pełnoletnia może zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Dostępne są cztery sposoby, dzięki którym można zapisać się na szczepienie: Telefon na bezpłatną infolinię 989, SMS – o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333, e-rejestracja na stronie głównej pacjent.gov.pl, kontakt się z punktem szczepień.