Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dar zza oceanu

Dar zza oceanu

Dar zza oceanu

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej wzbogaciła się ostatnio o powieści wydane w Stanach Zjednoczonych przez pochodzącego z Powiśla Dąbrowskiego Janusza Nowaka. Książki podarował autor, od wielu lat mieszkający w okolicy Chicago, który w tym roku obchodził dziesięciolecie swojej pracy pisarskiej.

Janusz Nowak wydał w Stanach Zjednoczonych cykl książek opowiadających o losach Polaków, których losy rzuciły za ocean. W jego powieściach znaleźć można autentyczne historie emigrantów, dlatego chętnie czytane są nie tylko przez Polonię amerykańską, ale również w Polsce, szczególnie w regionach, gdzie emigracja do USA jest duża.
Autor pochodzi z Marcinkowic na Powiślu Dąbrowskim, ma 73 lata. Do tej pory wydał dziewięć powieści, które doczekały się po kilka wznowień. Jest członkiem Związku Literatów Polskich, jego powieści znaleźć można m. in. w Bibliotece Narodowej w Warszawie i bibliotekach Małopolski. Ostatnio podarował dwa zestawy książek MBP w Dąbrowie Tarnowskiej.
Jak podkreśla dyrektor biblioteki Jadwiga Kusior cieszą się one dużym powodzeniem wśród czytelników, którzy z zainteresowaniem czytają o losach rodaków za oceanem, a zdarza się, że odnajdują w nich swoje własne historie. (baja)

O autorze można przeczytać na jego stronie internetowej: www.janusznowak.com (przyp. OKAY)

Źródło: Dziennik Polski

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej wzbogaciła się ostatnio o powieści wydane w Stanach Zjednoczonych przez pochodzącego z Powiśla Dąbrowskiego Janusza Nowaka. Książki podarował autor, od wielu lat mieszkający w okolicy Chicago, który w tym roku obchodził dziesięciolecie swojej pracy pisarskiej. Janusz Nowak wydał w Stanach Zjednoczonych cykl książek opowiadających o losach Polaków, których losy rzuciły za ocean. W jego powieściach znaleźć można autentyczne historie emigrantów, dlatego chętnie czytane są nie tylko przez Polonię amerykańską, ale również w Polsce, szczególnie w regionach, gdzie emigracja do USA jest duża.Autor pochodzi z Marcinkowic na Powiślu Dąbrowskim, ma 73 lata. Do tej pory wydał dziewięć powieści, które doczekały się po kilka wznowień. Jest członkiem Związku Literatów Polskich, jego powieści znaleźć można m. in. w Bibliotece Narodowej w Warszawie i bibliotekach Małopolski. Ostatnio podarował dwa zestawy książek MBP w Dąbrowie Tarnowskiej.Jak podkreśla dyrektor biblioteki Jadwiga Kusior cieszą się one dużym powodzeniem wśród czytelników, którzy z zainteresowaniem czytają o losach rodaków za oceanem, a zdarza się, że odnajdują w nich swoje własne historie. (baja) O autorze można przeczytać na jego stronie internetowej: www.janusznowak.com (przyp. OKAY) Źródło: Dziennik Polski