Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dary dla Powodzian ze Słupca

Dary dla Powodzian ze Słupca

Dary dla Powodzian ze Słupca

W dniu 28 maja br. do bazy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, dotarł transport z darami dla powodzian z Powiatu Dąbrowskiego, a w szczególności dla mieszkańców Gminy Szczucin. Pomoc dla Powodzian to wynik wspólnej akcji pomocy, radia RMF FM i PCK, przeprowadzonej dla najbardziej poszkodowanych z wyniku powodzi mieszkańców Gminy Szczurowa. Pomysłodawcą akcji był redaktor radia, Marek Balawajder. Dzięki staraniom i współpracy z naszym powiatem, pochodzącego z Dąbrowy Tarnowskiej, mieszkańca Krakowa – Marcina Mikosa, jedna z ciężarówek, z żywnością i środkami czystości, została przekazana do dyspozycji Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego, który tego samego dnia przekazał przywiezione dary z Krakowa, Powodzianom ze Słupca.

Starosta Dąbrowski wspólnie z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej Krzysztofem Brykiem i dyrektor PCPR- u, Agnieszką Anioł-Głuszek, przybyli do Słupca, aby przekazać osobiście na ręce proboszcza tamtejszej parafii, księdza Ryszarda Kapałki, potrzebne artykuły dla miejscowych Powodzian.
Transport darów z Krakowa zapewniła Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, natomiast z Dąbrowy Tarnowskiej do Słupca, transport umożliwił pan Janusz Pasternak i firma Eurosan.
Pomoc przy rozładunku przywiezionych darów zapewnili Strażacy i mieszkańcy Słupca.

W dniu 28 maja br. do bazy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, dotarł transport z darami dla powodzian z Powiatu Dąbrowskiego, a w szczególności dla mieszkańców Gminy Szczucin. Pomoc dla Powodzian to wynik wspólnej akcji pomocy, radia RMF FM i PCK, przeprowadzonej dla najbardziej poszkodowanych z wyniku powodzi mieszkańców Gminy Szczurowa. Pomysłodawcą akcji był redaktor radia, Marek Balawajder. Dzięki staraniom i współpracy z naszym powiatem, pochodzącego z Dąbrowy Tarnowskiej, mieszkańca Krakowa – Marcina Mikosa, jedna z ciężarówek, z żywnością i środkami czystości, została przekazana do dyspozycji Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego, który tego samego dnia przekazał przywiezione dary z Krakowa, Powodzianom ze Słupca. Starosta Dąbrowski wspólnie z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej Krzysztofem Brykiem i dyrektor PCPR- u, Agnieszką Anioł-Głuszek, przybyli do Słupca, aby przekazać osobiście na ręce proboszcza tamtejszej parafii, księdza Ryszarda Kapałki, potrzebne artykuły dla miejscowych Powodzian.Transport darów z Krakowa zapewniła Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, natomiast z Dąbrowy Tarnowskiej do Słupca, transport umożliwił pan Janusz Pasternak i firma Eurosan.Pomoc przy rozładunku przywiezionych darów zapewnili Strażacy i mieszkańcy Słupca.