1. Dbamy o bezpieczeństwo przedszkolaków

Dbamy o bezpieczeństwo przedszkolaków

W wydarzeniu uczestniczył Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk.

Dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej, zorganizowała dziś kampanię edukacyjną skierowaną  dla dzieci i nauczycieli pn. „Bezpieczny Przedszkolak”. Celem inicjatywy, ukierunkowanej do dzieci w wieku 3-6 lat było wdrożenie i doskonalenie  właściwych postaw w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W przedsięwzięciu udział wzięło blisko 100 maluchów z Przedszkola Publicznego 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Działania te miały na celu wzmacnianie świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kształtowania właściwych postaw wobec zagrożeń i sytuacji nadzwyczajnych wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Poprzez połączenie nauki i zabawy najmłodsi zdobyli wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, prowadzonych działań prewencyjnych (niebezpieczeństwo pożaru, oznakowanie znakami bezpieczeństwa, drogi pożarowe itp.), numerów alarmowych oraz poznali podstawy udzielania pierwszej pomocy. Maluchy otrzymali również materiały edukacyjne oraz odblaskowe gadżety. W wydarzeniu uczestniczył Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk. Przedsięwzięcie powstało we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Pogotowiem Ratunkowym w Dąbrowie Tarnowskiej.