1. Debata społeczna w ZSP nr 2 nt. „Przeciwdziałania narkomanii na terenie powiatu dąbrowskiego”

Debata społeczna przeprowadzona podczas zebrania z rodzicami w dniu 12 maja br. przez przedstawiciela dąbrowskiej policji na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej zakończyła cykl prelekcji nt. „Przeciwdziałania narkomanii w powiecie dąbrowskim”. Debaty organizowane na zebraniach z rodzicami uczniów szkół średnich z powiatu dąbrowskiego były związane z wnioskami zgłaszanymi podczas debaty, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku  w Centrum Polonii w Brniu z przedstawicielami instytucji współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej na rzecz przeciwdziałania narkomanii na terenie Powiśla Dąbrowskiego. Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości społecznej w szczególności rodziców oraz przedstawicieli oświaty w zakresie zagrożeń, jakie niosą za sobą narkotyki oraz kształtowanie przez rodziców i opiekunów prawnych oraz nauczycieli wśród dzieci i młodzieży właściwych postaw oraz umiejętności spędzania wolnego czasu. W spotkaniu udział wzięło około 120 osób, w tym m.in. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Jan Kilian, pedagog szkolny Justyna Tomaszowicz, grono pedagogiczne szkoły oraz rodzice. Oficjalnego otwarcia spotkania dokonał  Dyrektor Zespołu Szkół Jan Kilian, który również wprowadziła zgromadzonych w tematykę oraz cele prelekcji. Prelegentem debaty był st.asp. Krzysztof Lechowicz - Specjalista ds. Informacyjno-Prasowych, który w trakcie wystąpienia oraz prezentacji multimedialnej przekazał obecnym informacje o podstawowych rodzajach narkotyków oraz skutkach zdrowotnych, społecznych  i prawnych dotkniętych przez osoby mające kontakt ze środkami odurzającymi oraz substancjami psychotropowymi. Po przeprowadzeniu prezentacji rozprowadzono ulotki (pt. „Czy wiecie o narkotykach tyle, ile Wasze dzieci?” – czyli Kompendium wiedzy o problematyce narkomanii dla rodziców) sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, opracowane przy udziale tutejszej Komendy.