Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Debiutancki krążek Obywateli DT

Debiutancki krążek Obywateli DT

Debiutancki krążek Obywateli DT

Czterech młodych, zdolnych i kreatywnych muzyków z Dąbrowy Tarnowskiej, tworzących zespół „Obywatele DT”, wydało debiutancką płytę („Sąsiedzkie tango”). Jest ona owocem współpracy, konsekwencji i dobrych decyzji ludzi dobrej woli oraz instytucji, które wspierają Obywateli w różnej formie.

Dąbrowski Dom Kultury od samego początku istnienia tej formacji starał się pomagać i szukać dogodnych rozwiązań służących rozwojowi artystycznemu tych młodych twórców. Koncert z okazji Dnia Kobiet w marcu 2021 r. był pierwszym publicznym występem grupy przed szerszą publicznością, w profesjonalnie nagłośnionym i w bogatej oprawie wizualnej w sali kinowej DDK. Jedną z inicjatyw wybranych do realizacji w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021” był pomysł koncertu Obywateli DT i ich gości w ramach dąbrowskiego „dżemowania” na rynku jesienią ub.r. Również w ramach DK+ młodzi muzycy uczestniczyli w warsztatach muzycznych zakończonych publicznym występem z uzdolnionymi uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej z okazji Święta Niepodległości 11 listopada w sali kinowej DDK.

Szczególnym elementem promocyjnym było zaproszenie przez DDK „Obywateli DT” do uświetnienia Finału Dni Dąbrowy w niedzielę 17 lipca na dużej scenie, na stadionie „Dąbrovii”, przed kilkutysięczną publicznością. Koncert był częścią kampanii promującej debiut płytowy zespołu.

Związane z DDK Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego obecnie aplikuje do Marszałka Województwa Małopolskiego o środki na warsztaty muzyczne prowadzone przez Obywateli. W recepcji Ośrodka Spotkania Kultur (synagoga) i kasie Kina „Sokół” od najbliższego piątku 22 lipca będzie można nabyć płytę „Sąsiedzkie tango”.

Wspierajmy młody zespół, pomagajmy w rozwoju jego kariery artystycznej. Jest on wizytówką kulturalną regionu i dumą stolicy Powiśla Dąbrowskiego. Tworzą go: Norbert Giza, Jakub Dybowski, Ryszard Streb i Michał Gąsior.

Czterech młodych, zdolnych i kreatywnych muzyków z Dąbrowy Tarnowskiej, tworzących zespół „Obywatele DT”, wydało debiutancką płytę („Sąsiedzkie tango”). Jest ona owocem współpracy, konsekwencji i dobrych decyzji ludzi dobrej woli oraz instytucji, które wspierają Obywateli w różnej formie. Dąbrowski Dom Kultury od samego początku istnienia tej formacji starał się pomagać i szukać dogodnych rozwiązań służących rozwojowi artystycznemu tych młodych twórców. Koncert z okazji Dnia Kobiet w marcu 2021 r. był pierwszym publicznym występem grupy przed szerszą publicznością, w profesjonalnie nagłośnionym i w bogatej oprawie wizualnej w sali kinowej DDK. Jedną z inicjatyw wybranych do realizacji w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021” był pomysł koncertu Obywateli DT i ich gości w ramach dąbrowskiego „dżemowania” na rynku jesienią ub.r. Również w ramach DK+ młodzi muzycy uczestniczyli w warsztatach muzycznych zakończonych publicznym występem z uzdolnionymi uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej z okazji Święta Niepodległości 11 listopada w sali kinowej DDK. Szczególnym elementem promocyjnym było zaproszenie przez DDK „Obywateli DT” do uświetnienia Finału Dni Dąbrowy w niedzielę 17 lipca na dużej scenie, na stadionie „Dąbrovii”, przed kilkutysięczną publicznością. Koncert był częścią kampanii promującej debiut płytowy zespołu. Związane z DDK Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego obecnie aplikuje do Marszałka Województwa Małopolskiego o środki na warsztaty muzyczne prowadzone przez Obywateli. W recepcji Ośrodka Spotkania Kultur (synagoga) i kasie Kina „Sokół” od najbliższego piątku 22 lipca będzie można nabyć płytę „Sąsiedzkie tango”. Wspierajmy młody zespół, pomagajmy w rozwoju jego kariery artystycznej. Jest on wizytówką kulturalną regionu i dumą stolicy Powiśla Dąbrowskiego. Tworzą go: Norbert Giza, Jakub Dybowski, Ryszard Streb i Michał Gąsior.