Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Delegacja niemiecka na obchodach Święta Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej

Delegacja niemiecka na obchodach Święta Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej

Delegacja niemiecka na obchodach Święta Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej

Na zaproszenie Lesława Wieczorka starosty dąbrowskiego w uroczystości powiatowych obchodów 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości wzięła udział delegacja z zaprzyjaźnionego miasta Roding z Niemiec.

Delegacji przewodniczył Franz Reichold burmistrz miasta, a towarzyszyli mu Josef Messerer dyrektor szkoły podstawowej w powiecie Cham wraz z małżonką, Reinchard Schreiner pracownik urzędu miejskiego, Eva Zięba tłumacz przysięgły języka polskiego i niemieckiego oraz Wiesław Kołodziejski konserwator zabytków.
Przedstawiciele samorządu partnerskiego Powiatu Dąbrowskiego po raz pierwszy uczestniczyli w uroczystościach organizowanych z okazji Święta Niepodległości. Z tej okazji wzięli udział w uroczystej Mszy Św. w intencji naszej Ojczyzny oraz uroczystości patriotycznej pod pomnikiem w parku miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie delegacja złożyła kwiaty. Ponadto delegacja uczestniczyła w Turnieju Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości i koncercie patriotycznym zorganizowanym przez Orkiestrę Dętą przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie.

Podczas pobytu na Powiślu Dąbrowskim, zagraniczni goście w towarzystwie Lesława Wieczorka, Krzysztofa Bryka i dyrekcji szpitala zobaczyli inwestycje jakie zostały zrealizowane w dąbrowskim szpitalu. Delegacja była pod wrażeniem ilości przedsięwzięć odbywających się w tej placówce. Mieli również przyjemność zobaczyć jak świętują myśliwi z Koła Łowieckiego „Cyranka” w Bolesławiu.

msmol

Na zaproszenie Lesława Wieczorka starosty dąbrowskiego w uroczystości powiatowych obchodów 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości wzięła udział delegacja z zaprzyjaźnionego miasta Roding z Niemiec. Delegacji przewodniczył Franz Reichold burmistrz miasta, a towarzyszyli mu Josef Messerer dyrektor szkoły podstawowej w powiecie Cham wraz z małżonką, Reinchard Schreiner pracownik urzędu miejskiego, Eva Zięba tłumacz przysięgły języka polskiego i niemieckiego oraz Wiesław Kołodziejski konserwator zabytków.Przedstawiciele samorządu partnerskiego Powiatu Dąbrowskiego po raz pierwszy uczestniczyli w uroczystościach organizowanych z okazji Święta Niepodległości. Z tej okazji wzięli udział w uroczystej Mszy Św. w intencji naszej Ojczyzny oraz uroczystości patriotycznej pod pomnikiem w parku miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie delegacja złożyła kwiaty. Ponadto delegacja uczestniczyła w Turnieju Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości i koncercie patriotycznym zorganizowanym przez Orkiestrę Dętą przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie. Podczas pobytu na Powiślu Dąbrowskim, zagraniczni goście w towarzystwie Lesława Wieczorka, Krzysztofa Bryka i dyrekcji szpitala zobaczyli inwestycje jakie zostały zrealizowane w dąbrowskim szpitalu. Delegacja była pod wrażeniem ilości przedsięwzięć odbywających się w tej placówce. Mieli również przyjemność zobaczyć jak świętują myśliwi z Koła Łowieckiego „Cyranka” w Bolesławiu. msmol