Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Delegacja Samorządu Powiatowego uczciła pamięć ofiar agresji ZSRR na Polskę

Delegacja Samorządu Powiatowego uczciła pamięć ofiar agresji ZSRR na Polskę

Delegacja Samorządu Powiatowego uczciła pamięć ofiar agresji ZSRR na Polskę

W dniu 17 września 2010 roku o godz.12:00, w Dąbrowie Tarnowskiej przed tablicą ku czci pomordowanych Dąbrowian w Katyniu, Ostaszkowie, Kozielsku i Starobielsku - wmurowaną w Kaplicę Cmentarną, - odbyła się uroczystość upamiętniająca 71 - rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę.
Wiązankę kwiatów i znicze złożył w imieniu Samorządu Powiatowego Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski oraz Sekretarz Powiatu Zdzisław Kogut. Delegację Samorządu Gminnego poprowadził Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Powiatową Jednostkę Organizacyjną reprezentował Dyrektor ZSP nr 2 Jan Kiljan.

Przybyły również delegacje: MGOSiR, szkół gimnazjalnych oraz delegacja harcerzy. Obecny był również Radny Sejmiku Wojewódzkiego Bolesław Łączyński. Modlitwę w intencji poległych odmówił Proboszcz dąbrowskiej parafii Ks. Prałat Stanisław Cyran.
Wszyscy zebrani uczcili pamięć ofiar II Wojny Światowej i pomordowanych w wyniku agresji sowieckiej, która stanowiła IV rozbiór Polski.

Napaść Armii Czerwonej 17 Września 1939 roku doprowadziła do masowych prześladowań narodowościowych na przyłączonych do ZSRR terenach wschodnich II Rzeczypospolitej. Jej konsekwencją były aresztowania i osadzenia w obozach, egzekucje, morderstwa i powszechne deportacje.
Doprowadziła również w konsekwencji do wzięcia do niewoli] około 250 tysięcy żołnierzy i oficerów oraz 1,5 mln Polaków wywiezionych w głąb Rosji, a także pośrednio do zbrodni katyńskiej na kilkunastu tysiącach oficerów Wojska Polskiego.

W dniu 17 września 2010 roku o godz.12:00, w Dąbrowie Tarnowskiej przed tablicą ku czci pomordowanych Dąbrowian w Katyniu, Ostaszkowie, Kozielsku i Starobielsku - wmurowaną w Kaplicę Cmentarną, - odbyła się uroczystość upamiętniająca 71 - rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę.Wiązankę kwiatów i znicze złożył w imieniu Samorządu Powiatowego Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski oraz Sekretarz Powiatu Zdzisław Kogut. Delegację Samorządu Gminnego poprowadził Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Powiatową Jednostkę Organizacyjną reprezentował Dyrektor ZSP nr 2 Jan Kiljan. Przybyły również delegacje: MGOSiR, szkół gimnazjalnych oraz delegacja harcerzy. Obecny był również Radny Sejmiku Wojewódzkiego Bolesław Łączyński. Modlitwę w intencji poległych odmówił Proboszcz dąbrowskiej parafii Ks. Prałat Stanisław Cyran.Wszyscy zebrani uczcili pamięć ofiar II Wojny Światowej i pomordowanych w wyniku agresji sowieckiej, która stanowiła IV rozbiór Polski. Napaść Armii Czerwonej 17 Września 1939 roku doprowadziła do masowych prześladowań narodowościowych na przyłączonych do ZSRR terenach wschodnich II Rzeczypospolitej. Jej konsekwencją były aresztowania i osadzenia w obozach, egzekucje, morderstwa i powszechne deportacje.Doprowadziła również w konsekwencji do wzięcia do niewoli] około 250 tysięcy żołnierzy i oficerów oraz 1,5 mln Polaków wywiezionych w głąb Rosji, a także pośrednio do zbrodni katyńskiej na kilkunastu tysiącach oficerów Wojska Polskiego.