Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Delegacje zagraniczne w powiecie dąbrowskim

Delegacje zagraniczne w powiecie dąbrowskim

Delegacje zagraniczne w powiecie dąbrowskim

W dniach 22 – 25 sierpnia br. w Powiecie Dąbrowskim przebywały delegacje zagraniczne przedsiębiorców i samorządowców z XVIII Dzielnicy Budapesztu na czele z Panem Tamás Csomó – Wiceburmistrzem oraz delegacja przedsiębiorców i samorządowców z miasta Bałta na Ukrainie na czele z Panem Siergiej Mazur – Burmistrzem Miasta Bałta.

Przyjazd ten zorganizowany był na zaproszenie Tadeusza Kwiatkowskiego Starosty Dąbrowskiego w związku z organizowanym Świętem Powiśla Dąbrowskiego, które odbyło się w dniu 24 sierpnia br. na terenie Gminnego Ośrodka Wodnego w Radgoszczy – Narożnikach.
Podczas tej imprezy przedsiębiorcy z Węgier prezentowali stoisko, na którym można było degustować wino i różnego rodzaju miody lokalnej produkcji. Były także różnokolorowe świece.
Przedsiębiorcy z Ukrainy prezentowali produkty lokalnych rolników oraz oferty z branży budowlanej.

W przeddzień Święta Powiśla Dąbrowskiego delegacje wspólnie ze Starostą Dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim odbyły wizyty u przedsiębiorców działających na terenie naszego powiatu.
Wizyta zagranicznych gości zorganizowana została u Grupy Producentów Rolnych „Pieczarka Galicyjska" w Oleśnicy oraz w specjalistycznym gospodarstwie rolnym zajmującym się uprawą pieczarek u Pana Lecha Purtala w Dąbrowie Tarnowskiej. celem tej wizyty było poznanie zasad uprawy pieczarek przez gości z Ukrainy, którzy planują taką działalność w swoim regionie.
Kolejne przedsiębiorstwo, które odwiedziły delegacje to firma Sękpol z Gręboszowa. Właściciel tej firmy Pan Jan Kowal oprowadził delegacje po zakładzie i pokazał jak wygląda produkcja drzwi i ościeżnic.
Na zakończenie dnia goście zwiedzili region pod względem turystycznym, gdzie m.in. nad zalewem w Narożnikach mieli okazję popływać motorówkami.

W dniach 22 – 25 sierpnia br. w Powiecie Dąbrowskim przebywały delegacje zagraniczne przedsiębiorców i samorządowców z XVIII Dzielnicy Budapesztu na czele z Panem Tamás Csomó – Wiceburmistrzem oraz delegacja przedsiębiorców i samorządowców z miasta Bałta na Ukrainie na czele z Panem Siergiej Mazur – Burmistrzem Miasta Bałta. Przyjazd ten zorganizowany był na zaproszenie Tadeusza Kwiatkowskiego Starosty Dąbrowskiego w związku z organizowanym Świętem Powiśla Dąbrowskiego, które odbyło się w dniu 24 sierpnia br. na terenie Gminnego Ośrodka Wodnego w Radgoszczy – Narożnikach.Podczas tej imprezy przedsiębiorcy z Węgier prezentowali stoisko, na którym można było degustować wino i różnego rodzaju miody lokalnej produkcji. Były także różnokolorowe świece.Przedsiębiorcy z Ukrainy prezentowali produkty lokalnych rolników oraz oferty z branży budowlanej. W przeddzień Święta Powiśla Dąbrowskiego delegacje wspólnie ze Starostą Dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim odbyły wizyty u przedsiębiorców działających na terenie naszego powiatu.Wizyta zagranicznych gości zorganizowana została u Grupy Producentów Rolnych „Pieczarka Galicyjska" w Oleśnicy oraz w specjalistycznym gospodarstwie rolnym zajmującym się uprawą pieczarek u Pana Lecha Purtala w Dąbrowie Tarnowskiej. celem tej wizyty było poznanie zasad uprawy pieczarek przez gości z Ukrainy, którzy planują taką działalność w swoim regionie.Kolejne przedsiębiorstwo, które odwiedziły delegacje to firma Sękpol z Gręboszowa. Właściciel tej firmy Pan Jan Kowal oprowadził delegacje po zakładzie i pokazał jak wygląda produkcja drzwi i ościeżnic.Na zakończenie dnia goście zwiedzili region pod względem turystycznym, gdzie m.in. nad zalewem w Narożnikach mieli okazję popływać motorówkami.