Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Demonstracja w gospodarstwie rybackim

Demonstracja w gospodarstwie rybackim

Demonstracja w gospodarstwie rybackim

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej miał przyjemność zorganizowania wyjazdu studyjnego do gospodarstwa rybackiego w powiecie staszowskim. Grupa rolników i mieszkańców powiatu dąbrowskiego, na miejscu w Rytwianach, mogła zapoznać się z projektem demonstracyjnym, który polega na określeniu możliwości równoczesnego chowu karpia ekologicznego i konwencjonalnego na jednym obiekcie stawowym.

Demonstracji na terenie stawów towarzyszyły niezwykle ciekawe wykłady dotyczące historii hodowli karpia na świecie, w kraju, oraz właściwościom zdrowotnym rybiego mięsa. Poruszono również dodatkowe pożytki dla przyrody wynikające z utrzymywania stawów, jako wodnych, mniejszych lub większych, zbiorników retencyjnych.

Podobny wyjazd dla mieszkańców Powiśla odbędzie się 4 października 2022 roku.

PZDR w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie dziękuje właścicielom za ciepłe przyjęcie w gospodarstwie i możliwość zakupu świeżych ryb.

 

Anna Morawiec

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej miał przyjemność zorganizowania wyjazdu studyjnego do gospodarstwa rybackiego w powiecie staszowskim. Grupa rolników i mieszkańców powiatu dąbrowskiego, na miejscu w Rytwianach, mogła zapoznać się z projektem demonstracyjnym, który polega na określeniu możliwości równoczesnego chowu karpia ekologicznego i konwencjonalnego na jednym obiekcie stawowym. Demonstracji na terenie stawów towarzyszyły niezwykle ciekawe wykłady dotyczące historii hodowli karpia na świecie, w kraju, oraz właściwościom zdrowotnym rybiego mięsa. Poruszono również dodatkowe pożytki dla przyrody wynikające z utrzymywania stawów, jako wodnych, mniejszych lub większych, zbiorników retencyjnych. Podobny wyjazd dla mieszkańców Powiśla odbędzie się 4 października 2022 roku. PZDR w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie dziękuje właścicielom za ciepłe przyjęcie w gospodarstwie i możliwość zakupu świeżych ryb.   fot. A. Morawiec Anna Morawiec