Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. DNI DĄBROWY 2011

DNI DĄBROWY 2011

Jak co roku Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Dąbrowskim Domem Kultury i Centrum Handlowym „Dąbrowiak" zapraszają na święto miasta, na Dni Dąbrowy. Święto miasta rozpoczęło się plenerem artystów, a zakończy IV SPOTKANIEM KULTUR.
IV edycja SPOTKANIA KULTUR, odbędzie się w niedzielne popołudnie 24 lipca na parkingu Centrum Handlowego „Dąbrowiak" z udziałem zespołów prezentujących różnorodną muzykę: rock, blues, folk, etno. Wystąpią grupy: „MYTHOS", „AINU", dąbrowski „Suchy Chleb dla Konia" oraz gwiazda wieczoru – „KORA" z zespołem.
W czasie trwania Spotkania Kultur będą odbywać się także gry i zabawy integracyjne w ramach PINKIKU EUROPEJSKIEGO.


Tegoroczny program DNI DĄBROWY TARNOWSKIEJ jest bardzo interesujący. Opiera się na czterech filarach: artystyczno – malarsko rzeźbiarskim, sportowym, piknikowo – zabawowym oraz kulturalno – plenerowym.
Turnieje i zawody sportowe organizowane są przez MGOSiR - siatkówka międzynarodowa z udziałem drużyny z zaprzyjaźnionego ukraińskiego Żydaczowa, siatkówka plażowa, piłka nożna na terenie kompleksu boisk „Orlik 2012".
Podczas tegorocznych Dni Dąbrowy na terenie MGOSiR na obiektach dąbrowskiego – Orlika2012 rozgrywane są turnieje piłki siatkowej i piłki nożnej. Cyfrowe Kino „SOKÓŁ" w Dąbrowie Tarnowskiej oferuje filmowe przygody Hary Pottera oraz Złomka i Zygzaka McQueena, oczywiście w wersji 3D.

10 lipca br. rozpoczęła się I edycja międzynarodowego pleneru „Barwy Dąbrowy Tarnowskiej". Do stolicy Powiśla Dąbrowskiego przybyli artyści – amatorzy z kilku regionów Polski (Małopolska, Ziemia Lubelska) i sąsiadującej z naszym krajem Białorusi.

Zaproszeni goście przez Dąbrowski Dom Kultury i Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego w dniach 10-17 lipca twórczo pracowali i współpracowali z lokalnymi malarzami i rzeźbiarzami, uwieczniając wspaniałe krajobrazy „naszej małej ojczyzny", rzeźbiąc i malując dzieła, których część pozostanie w Dąbrowie na zawsze.
I edycja pleneru „Barwy Dąbrowy Tarnowskiej" to doskonała okazja do promocji miasta i regionu w Polsce i Europie, dowód na to, że mimo politycznych granic świat artystów może istnieć niezależnie, wyznaczać drogi demokracji i swobody ekspresji artystycznej.

Pierwsza impreza plenerowa odbyła się 19 lipca na terenie Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie – „Dąbrowska Fiesta" z udziałem motocyklistów, rycerzy z tarnowskiego Bractwa Rycerskiego i wokalną zabawą integracyjną „Śpiewać każdy może".

Druga impreza plenerowa to IV edycja SPOTKANIA KULTUR 24.07 na parkingu C.H. „Dąbrowiak"– folklor polski i ukraiński zespołów: „Nieczajnianie", „Otfinowianie", folkowe rytmy prosto z Grecji - „Mythos", afrykańskie i australijskie etno w wykonaniu „Ainu". Nie zabraknie miejscowego rocka – „ScHDK". Gwiazdą wieczoru będzie KORA z zespołem, a na finał odbędzie się pokaz sztucznych ogni.
Integralną częścią IV Spotkania Kultur będzie też Piknik Europejski pełen atrakcji dla dzieci, przygotowanych przez animatorów zaproszonych przez Departament Funduszy Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Patronat honorowy objęli: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Stanisław Początek – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Tadeusz Kwiatkowski – Starosta Dąbrowski.

Wstęp na wszystkie imprezy i udział w turniejach jest bezpłatny.

Sponsorami strategicznymi są: „Eurosan", Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej, Invest – Nieruchomości Sp. z o.o., Karpacka Spółka Obrotu Gazem, ZRI „Powiśle" Krzysztof Bień, Gazeta Krakowska, RDN Małopolska. „IV Spotkanie Kultur" wsparte zostało finansowo również przez: Marszałka Województwa Małopolskiego oraz z funduszy Stowarzyszenia LGD PROWENT.

Organizatorami Dni Dąbrowy Tarnowskiej są: Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, DDK, MGOSiR i Centrum Handlowe „Dąbrowiak".

 

Pierwszym akcentem obchodów święta miasta był Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Barwy Dąbrowy", w którym wzięli udział międzynarodowa ekipa artystów – amatorów. Do stolicy Powiśla na zaproszenie władz samorządowych miasta i gminy oraz DDK zjechali: Białorusini - Wołodia Czykwin, Siergiej Kostiuk z Kobrynia, Anatol Turkow z Kamieńca Litewskiego, reprezentanci Ziemi Lubelskiej – Teresa Stasiak z Krasnegostawu, Jolanta Wawszczak z Dzwoli oraz artyści z Małopolski: Adam Janiec z Łętowic, uczestniczą też dąbrowianie w roli gospodarzy – Agnieszka Wrona, Ewa Łazowska, Stanisław Stroński i Edmund Wilk.

Pobyt w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczęli od oficjalnego spotkania z Burmistrzem Stanisławem Początkiem. W spotkaniu w Urzędzie Miejskim brali również udział: Krzysztof Orwat – Kierownik Referatu Promocji, Kultury i Sportu oraz Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK.

Podczas miłej rozmowy goście wymienili z gospodarzami spostrzeżenia na temat sytuacji w obu krajach, regionach, uczestnicy pleneru dzielili się swoimi pierwszymi wrażeniami z pobytu w Dąbrowie, mówili też o nadziei na rozwój współpracy między stowarzyszeniami artystów, jak również potencjalnych szansach na zainicjowanie współpracy międzynarodowej i partnerskiej między gminą Dąbrowa Tarnowska a urokliwie położonym nieopodal Puszczy Białowieskiej, tuż za granicą białoruską, Kamieńcem Litewskim.

Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek podziękował gościom za przybycie, pokrótce przedstawił gminę, której jest wieloletnim gospodarzem i na koniec życzył wspaniałych inspiracji do dzieł, które powstaną podczas pleneru i będą sławić stolicę Powiśla.

Po spotkaniu artyści rozpoczęli pracę twórczą. Jej miejscem będzie w dużej mierze parking obok budynku DDK, inspiracją spacery i zwiedzanie miasta.

Uroczyste otwarcie wystawy w galerii (malarstwo) i na parkingu DDK (rzeźby) zakończyło trwający tydzień plener z udziałem 10 artystów. Wspaniałe prace powstałe z inspiracji niezwykłą atmosferą miejsca i ulotnym nastrojem chwili są eksponowane w domu kultury do zakończenia Dni Dąbrowy Tarnowskiej, ich część (bez monumentalnych rzeźb i kilku obrazów) będzie pokazywana szerokiej publiczności podczas imprezy masowej – IV Spotkania Kultur", stanowiącej finał obchodów tegorocznego święta miasta. Rzeźby staną wkrótce w kilku ważnych i pięknych miejscach naszego miasta (skalniak Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, plac Nadleśnictwa dąbrowskiego, ul. Kościuszki – opodal mostu na rzece Breń.

W plenerze brali udział: Wołodia Czykwin, Anatol Turkow, Siergiej Kostiuk (Białoruś), Adam Janiec (Łętowicie, powiat tarnowski), Teresa Stasiak (Krasnystaw), Jolanta Wawszczak (Władysławów, woj. lubelskie) oraz dąbrowianie: Ewa Łazowska, Agnieszka Wrona-Łapa, Stanisław Stroński i Edmund Wilk. Białorusini to profesjonaliści, absolwenci szkół wyższych sztuk pięknych, prowadzący warsztaty pracy twórczej w swoim kraju i w Polsce, reprezentanci Polski to znani i cenieni w środowisku twórcy kultury, zasłużeni dla promocji swoich regionów.

Dorosłym artystom towarzyszyli adepci malarstwa i rzeźby w kole plastycznym DDK „Pastele". Dla nich udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu był doskonałą wakacyjną przygodą i okazją do nabrania nowych doświadczeń, a prace, które powstały przy tej okazji stanowią istotny suplement wystawy. Najaktywniejsi i najwierniejsi byli młodzi rzeźbiarze: Szymon Osak i Szymon Świerzyński. Ponadto w plenerze asystowali młodzi malarze z „Pasteli": Weronika Brzychczy, Gabriela Nikołów, Patrycja Pleban, Gabriela Świątek, Barbara Tomaszek i Kamila Tomaszek.

Organizatorzy pleneru „Barwy Dąbrowy" w szczególny sposób chcieli podziękować: Iwonie Wrzoskiewicz-Słonka – Dyrektorowi Gimnazjum nr2 w Dąbrowie Tarnowskiej za umożliwienie zorganizowania noclegów w szkole, Zbigniewowi Matuła – Nadleśniczemu w Nadleśnictwie Dąbrowa Tarnowska za podarowanie drzewa – tworzywa rzeźbiarzy, sponsorom: Marii i Stanisławowi Traczom oraz Marioli i Jarosławowi Gęzom za życzliwość i dobre serca dla artystów.

Wszyscy zaproszeni artyści już teraz potwierdzili chęć udziału w kolejnej edycji, za rok, wdzięczni za przyjęcie przez oddanych i kreujących domową atmosferę pracowników DDK. Jest szansa, by II Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski w 2012 roku trwał dłużej i przyniósł jeszcze więcej plonów artystycznych dla Ziemi Dąbrowskiej.

 

Mimo fatalnych prognoz (90% prawdopodobieństwa burz gradowych na Powiślu) „Dąbrowska Fiesta" była udanym spotkaniem pasjonatów dzielących się swoimi fascynacjami z mieszkańcami Dąbrowy Tarnowskiej.

Przedsmakiem wielkich emocji były popisy wokalne śpiewających dziewcząt z DDK – Małgorzaty Cygan i Kingi Kogut z bogatymi muzycznymi aranżacjami w wykonaniu Pawła Króla (saksofon) i Łukasza Chmiela (instrumenty klawiszowe). Później widzów rozgrzały rytmy reggae parafialnego zespołu „sławiącego Pana" – „GPS" pod kierunkiem ks. Mariusza Ogorzelca (perkusja).

Prawdziwym szlagierem okazał się pokaz Tarnowskiego Bractwa Rycerskiego „Gladii Amicii", na który złożyły się: pojedynki rycerzy, walka zbiorowa, zabawy integracyjne z dziećmi i merytoryczna prezentacja uzbrojenia średniowiecznego (zaprezentowano nawet pełne huku wystrzały z replik hakownic XIV-wiecznych).

Ważnym akcentem „Dąbrowskiej Fiesty" była wizyta motocyklistów reprezentujących Stowarzyszenie IPA („International Police Association"). Obecni na poprzednich dwóch edycjach Dni Dąbrowy Tarnowskiej i Parafialnym Pikniku Rodzinnym nie zawiedli i tym razem, mimo niepewnej i niestabilnej pogody. W imieniu wspaniałych mężczyzn ze swymi wspaniałymi maszynami do widzów przemówił Wiesław Tokarz – Dyrektor Klubu Motocyklowego „Knight Riders", emerytowany policjant. Mówił o celach statutowych stowarzyszenia i klubu, wyraził nadzieję na krzewienie kultury jazdy po polskich drogach w celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg. Bardzo dobra współpraca organizatorów święta miasta z motocyklistami z IPA jest możliwa dzięki aktywności, zaangażowaniu i inicjatywie jednego z członków grupy, dąbrowianina – Józefa Bartuli.

Szkoda tylko, że zabrakło chętnych do stanięcia przed mikrofonem w ramach proponowanej zabawy „Śpiewać każdy może", mimo zachęt ze strony organizatorów do prób wokalnych możliwości z zespołem parafialnym i dziewczętami z DDK. Być może uda się za rok...

źródło: Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej

Jak co roku Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Dąbrowskim Domem Kultury i Centrum Handlowym „Dąbrowiak" zapraszają na święto miasta, na Dni Dąbrowy. Święto miasta rozpoczęło się plenerem artystów, a zakończy IV SPOTKANIEM KULTUR.IV edycja SPOTKANIA KULTUR, odbędzie się w niedzielne popołudnie 24 lipca na parkingu Centrum Handlowego „Dąbrowiak" z udziałem zespołów prezentujących różnorodną muzykę: rock, blues, folk, etno. Wystąpią grupy: „MYTHOS", „AINU", dąbrowski „Suchy Chleb dla Konia" oraz gwiazda wieczoru – „KORA" z zespołem.W czasie trwania Spotkania Kultur będą odbywać się także gry i zabawy integracyjne w ramach PINKIKU EUROPEJSKIEGO. Tegoroczny program DNI DĄBROWY TARNOWSKIEJ jest bardzo interesujący. Opiera się na czterech filarach: artystyczno – malarsko rzeźbiarskim, sportowym, piknikowo – zabawowym oraz kulturalno – plenerowym.Turnieje i zawody sportowe organizowane są przez MGOSiR - siatkówka międzynarodowa z udziałem drużyny z zaprzyjaźnionego ukraińskiego Żydaczowa, siatkówka plażowa, piłka nożna na terenie kompleksu boisk „Orlik 2012".Podczas tegorocznych Dni Dąbrowy na terenie MGOSiR na obiektach dąbrowskiego – Orlika2012 rozgrywane są turnieje piłki siatkowej i piłki nożnej. Cyfrowe Kino „SOKÓŁ" w Dąbrowie Tarnowskiej oferuje filmowe przygody Hary Pottera oraz Złomka i Zygzaka McQueena, oczywiście w wersji 3D. 10 lipca br. rozpoczęła się I edycja międzynarodowego pleneru „Barwy Dąbrowy Tarnowskiej". Do stolicy Powiśla Dąbrowskiego przybyli artyści – amatorzy z kilku regionów Polski (Małopolska, Ziemia Lubelska) i sąsiadującej z naszym krajem Białorusi. Zaproszeni goście przez Dąbrowski Dom Kultury i Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego w dniach 10-17 lipca twórczo pracowali i współpracowali z lokalnymi malarzami i rzeźbiarzami, uwieczniając wspaniałe krajobrazy „naszej małej ojczyzny", rzeźbiąc i malując dzieła, których część pozostanie w Dąbrowie na zawsze.I edycja pleneru „Barwy Dąbrowy Tarnowskiej" to doskonała okazja do promocji miasta i regionu w Polsce i Europie, dowód na to, że mimo politycznych granic świat artystów może istnieć niezależnie, wyznaczać drogi demokracji i swobody ekspresji artystycznej. Pierwsza impreza plenerowa odbyła się 19 lipca na terenie Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie – „Dąbrowska Fiesta" z udziałem motocyklistów, rycerzy z tarnowskiego Bractwa Rycerskiego i wokalną zabawą integracyjną „Śpiewać każdy może". Druga impreza plenerowa to IV edycja SPOTKANIA KULTUR 24.07 na parkingu C.H. „Dąbrowiak"– folklor polski i ukraiński zespołów: „Nieczajnianie", „Otfinowianie", folkowe rytmy prosto z Grecji - „Mythos", afrykańskie i australijskie etno w wykonaniu „Ainu". Nie zabraknie miejscowego rocka – „ScHDK". Gwiazdą wieczoru będzie KORA z zespołem, a na finał odbędzie się pokaz sztucznych ogni.Integralną częścią IV Spotkania Kultur będzie też Piknik Europejski pełen atrakcji dla dzieci, przygotowanych przez animatorów zaproszonych przez Departament Funduszy Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Patronat honorowy objęli: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Stanisław Początek – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Tadeusz Kwiatkowski – Starosta Dąbrowski. Wstęp na wszystkie imprezy i udział w turniejach jest bezpłatny. Sponsorami strategicznymi są: „Eurosan", Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej, Invest – Nieruchomości Sp. z o.o., Karpacka Spółka Obrotu Gazem, ZRI „Powiśle" Krzysztof Bień, Gazeta Krakowska, RDN Małopolska. „IV Spotkanie Kultur" wsparte zostało finansowo również przez: Marszałka Województwa Małopolskiego oraz z funduszy Stowarzyszenia LGD PROWENT. Organizatorami Dni Dąbrowy Tarnowskiej są: Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, DDK, MGOSiR i Centrum Handlowe „Dąbrowiak".   Pierwszym akcentem obchodów święta miasta był Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Barwy Dąbrowy", w którym wzięli udział międzynarodowa ekipa artystów – amatorów. Do stolicy Powiśla na zaproszenie władz samorządowych miasta i gminy oraz DDK zjechali: Białorusini - Wołodia Czykwin, Siergiej Kostiuk z Kobrynia, Anatol Turkow z Kamieńca Litewskiego, reprezentanci Ziemi Lubelskiej – Teresa Stasiak z Krasnegostawu, Jolanta Wawszczak z Dzwoli oraz artyści z Małopolski: Adam Janiec z Łętowic, uczestniczą też dąbrowianie w roli gospodarzy – Agnieszka Wrona, Ewa Łazowska, Stanisław Stroński i Edmund Wilk. Pobyt w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczęli od oficjalnego spotkania z Burmistrzem Stanisławem Początkiem. W spotkaniu w Urzędzie Miejskim brali również udział: Krzysztof Orwat – Kierownik Referatu Promocji, Kultury i Sportu oraz Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK. Podczas miłej rozmowy goście wymienili z gospodarzami spostrzeżenia na temat sytuacji w obu krajach, regionach, uczestnicy pleneru dzielili się swoimi pierwszymi wrażeniami z pobytu w Dąbrowie, mówili też o nadziei na rozwój współpracy między stowarzyszeniami artystów, jak również potencjalnych szansach na zainicjowanie współpracy międzynarodowej i partnerskiej między gminą Dąbrowa Tarnowska a urokliwie położonym nieopodal Puszczy Białowieskiej, tuż za granicą białoruską, Kamieńcem Litewskim. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek podziękował gościom za przybycie, pokrótce przedstawił gminę, której jest wieloletnim gospodarzem i na koniec życzył wspaniałych inspiracji do dzieł, które powstaną podczas pleneru i będą sławić stolicę Powiśla. Po spotkaniu artyści rozpoczęli pracę twórczą. Jej miejscem będzie w dużej mierze parking obok budynku DDK, inspiracją spacery i zwiedzanie miasta. Uroczyste otwarcie wystawy w galerii (malarstwo) i na parkingu DDK (rzeźby) zakończyło trwający tydzień plener z udziałem 10 artystów. Wspaniałe prace powstałe z inspiracji niezwykłą atmosferą miejsca i ulotnym nastrojem chwili są eksponowane w domu kultury do zakończenia Dni Dąbrowy Tarnowskiej, ich część (bez monumentalnych rzeźb i kilku obrazów) będzie pokazywana szerokiej publiczności podczas imprezy masowej – IV Spotkania Kultur", stanowiącej finał obchodów tegorocznego święta miasta. Rzeźby staną wkrótce w kilku ważnych i pięknych miejscach naszego miasta (skalniak Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, plac Nadleśnictwa dąbrowskiego, ul. Kościuszki – opodal mostu na rzece Breń. W plenerze brali udział: Wołodia Czykwin, Anatol Turkow, Siergiej Kostiuk (Białoruś), Adam Janiec (Łętowicie, powiat tarnowski), Teresa Stasiak (Krasnystaw), Jolanta Wawszczak (Władysławów, woj. lubelskie) oraz dąbrowianie: Ewa Łazowska, Agnieszka Wrona-Łapa, Stanisław Stroński i Edmund Wilk. Białorusini to profesjonaliści, absolwenci szkół wyższych sztuk pięknych, prowadzący warsztaty pracy twórczej w swoim kraju i w Polsce, reprezentanci Polski to znani i cenieni w środowisku twórcy kultury, zasłużeni dla promocji swoich regionów. Dorosłym artystom towarzyszyli adepci malarstwa i rzeźby w kole plastycznym DDK „Pastele". Dla nich udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu był doskonałą wakacyjną przygodą i okazją do nabrania nowych doświadczeń, a prace, które powstały przy tej okazji stanowią istotny suplement wystawy. Najaktywniejsi i najwierniejsi byli młodzi rzeźbiarze: Szymon Osak i Szymon Świerzyński. Ponadto w plenerze asystowali młodzi malarze z „Pasteli": Weronika Brzychczy, Gabriela Nikołów, Patrycja Pleban, Gabriela Świątek, Barbara Tomaszek i Kamila Tomaszek. Organizatorzy pleneru „Barwy Dąbrowy" w szczególny sposób chcieli podziękować: Iwonie Wrzoskiewicz-Słonka – Dyrektorowi Gimnazjum nr2 w Dąbrowie Tarnowskiej za umożliwienie zorganizowania noclegów w szkole, Zbigniewowi Matuła – Nadleśniczemu w Nadleśnictwie Dąbrowa Tarnowska za podarowanie drzewa – tworzywa rzeźbiarzy, sponsorom: Marii i Stanisławowi Traczom oraz Marioli i Jarosławowi Gęzom za życzliwość i dobre serca dla artystów. Wszyscy zaproszeni artyści już teraz potwierdzili chęć udziału w kolejnej edycji, za rok, wdzięczni za przyjęcie przez oddanych i kreujących domową atmosferę pracowników DDK. Jest szansa, by II Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski w 2012 roku trwał dłużej i przyniósł jeszcze więcej plonów artystycznych dla Ziemi Dąbrowskiej.   Mimo fatalnych prognoz (90% prawdopodobieństwa burz gradowych na Powiślu) „Dąbrowska Fiesta" była udanym spotkaniem pasjonatów dzielących się swoimi fascynacjami z mieszkańcami Dąbrowy Tarnowskiej. Przedsmakiem wielkich emocji były popisy wokalne śpiewających dziewcząt z DDK – Małgorzaty Cygan i Kingi Kogut z bogatymi muzycznymi aranżacjami w wykonaniu Pawła Króla (saksofon) i Łukasza Chmiela (instrumenty klawiszowe). Później widzów rozgrzały rytmy reggae parafialnego zespołu „sławiącego Pana" – „GPS" pod kierunkiem ks. Mariusza Ogorzelca (perkusja). Prawdziwym szlagierem okazał się pokaz Tarnowskiego Bractwa Rycerskiego „Gladii Amicii", na który złożyły się: pojedynki rycerzy, walka zbiorowa, zabawy integracyjne z dziećmi i merytoryczna prezentacja uzbrojenia średniowiecznego (zaprezentowano nawet pełne huku wystrzały z replik hakownic XIV-wiecznych). Ważnym akcentem „Dąbrowskiej Fiesty" była wizyta motocyklistów reprezentujących Stowarzyszenie IPA („International Police Association"). Obecni na poprzednich dwóch edycjach Dni Dąbrowy Tarnowskiej i Parafialnym Pikniku Rodzinnym nie zawiedli i tym razem, mimo niepewnej i niestabilnej pogody. W imieniu wspaniałych mężczyzn ze swymi wspaniałymi maszynami do widzów przemówił Wiesław Tokarz – Dyrektor Klubu Motocyklowego „Knight Riders", emerytowany policjant. Mówił o celach statutowych stowarzyszenia i klubu, wyraził nadzieję na krzewienie kultury jazdy po polskich drogach w celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg. Bardzo dobra współpraca organizatorów święta miasta z motocyklistami z IPA jest możliwa dzięki aktywności, zaangażowaniu i inicjatywie jednego z członków grupy, dąbrowianina – Józefa Bartuli. Szkoda tylko, że zabrakło chętnych do stanięcia przed mikrofonem w ramach proponowanej zabawy „Śpiewać każdy może", mimo zachęt ze strony organizatorów do prób wokalnych możliwości z zespołem parafialnym i dziewczętami z DDK. Być może uda się za rok... źródło: Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej