Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dni Dąbrowy Tarnowskiej już za nami

Dni Dąbrowy Tarnowskiej już za nami

Dni Dąbrowy Tarnowskiej już za nami

Tegoroczne święto miasta opierało się na dwóch filarach: IX Dąbrowskiej Nocy Bluesowej i finałowym koncercie na stadionie „Dąbrovii”. Blues i muzyka bałkańska wybrzmiały na dziedzińcu Ośrodka Spotkania Kultur (dawna synagoga). Wystąpili: „Kriva Drina”, „Ci, Co Wcześniej”, Wojtek Klich z zespołem, Marek „Makaron” Motyka i Sebastian Riedel. Imprezę od 10 lat współorganizują Sebastian Lechowicz i Dąbrowski Dom Kultury. Konferansjerami Nocy Bluesowej byli Paweł Chojnowski – dyrektor DDK i Sebastian Lechowicz.

Niedzielny koncert finałowy składał się z 3 części. W pierwszej zaprezentowało się siedem formacji tańca nowoczesnego: „Voce” z DDK (choreograf Paweł Potępa), sześć grup z Dance Art. Studio Tańca (Maryna Grygorjeva) oraz wystąpili wokaliści – uczniowie szkółki wokalnej Moniki Kuty i Ola Żuchowicz związana z Zespołem Szkół Muzycznych w Tarnowie, uczestniczka programów TV: „Voice Kids” i „Mam Talent”. Zaśpiewały: Kinga Pochroń, Milena Zawiłowicz, Patrycja Cudak, Zuzanna Witek, Nadia Stachura, Blanka Pietras, Kinga Fido, Aleksandra Kogut, Zofia Ciećko, Adriana Wójcik i Milena Łos. Druga część to znakomita dawka energii i muzyki w wykonaniu „Obywateli DT”, promujących swą debiutancką płytę „Sąsiedzkie tango”.

W trzeciej zaprezentowała się gwiazda disco polo – Sławomir Świerzyński (jubileusz 40-lecia pracy estradowej) z zespołem „Bayer Full” (38 lat na scenie).

Finał Dni Dąbrowy poprowadził Paweł Chojnowski.

Oba koncerty to rekordy frekwencji, dowody na to, że mieszkańcy Powiśla Dąbrowskiego są spragnieni spotkań i imprez kulturalnych po pandemicznej przerwie. Piątkowe święto bluesa to ponad 4 godziny muzycznej uczty duchowej dla wielbicieli tego gatunku i smakoszy o ambitniejszych oczekiwaniach, niedziela była zróżnicowana – amatorski ruch artystyczny dla rodzin i licznej widowni mieszkańców, dające poczucie dumy granie „Obywateli DT” – mocno związanych emocjonalnie z Dąbrową, „Bayer Full” dla wielu fanów disco polo, którzy tak w 2019 r. (Sławomir), jak i w 2022 udowodnili swoją obecnością i autentyczną, spontaniczną zabawą, że ten styl i rodzaj muzyki jest na Powiślu potrzebny i akceptowalny, a nawet przez liczną grupę odbiorców – wyczekiwany.

DDK

Tegoroczne święto miasta opierało się na dwóch filarach: IX Dąbrowskiej Nocy Bluesowej i finałowym koncercie na stadionie „Dąbrovii”. Blues i muzyka bałkańska wybrzmiały na dziedzińcu Ośrodka Spotkania Kultur (dawna synagoga). Wystąpili: „Kriva Drina”, „Ci, Co Wcześniej”, Wojtek Klich z zespołem, Marek „Makaron” Motyka i Sebastian Riedel. Imprezę od 10 lat współorganizują Sebastian Lechowicz i Dąbrowski Dom Kultury. Konferansjerami Nocy Bluesowej byli Paweł Chojnowski – dyrektor DDK i Sebastian Lechowicz. Niedzielny koncert finałowy składał się z 3 części. W pierwszej zaprezentowało się siedem formacji tańca nowoczesnego: „Voce” z DDK (choreograf Paweł Potępa), sześć grup z Dance Art. Studio Tańca (Maryna Grygorjeva) oraz wystąpili wokaliści – uczniowie szkółki wokalnej Moniki Kuty i Ola Żuchowicz związana z Zespołem Szkół Muzycznych w Tarnowie, uczestniczka programów TV: „Voice Kids” i „Mam Talent”. Zaśpiewały: Kinga Pochroń, Milena Zawiłowicz, Patrycja Cudak, Zuzanna Witek, Nadia Stachura, Blanka Pietras, Kinga Fido, Aleksandra Kogut, Zofia Ciećko, Adriana Wójcik i Milena Łos. Druga część to znakomita dawka energii i muzyki w wykonaniu „Obywateli DT”, promujących swą debiutancką płytę „Sąsiedzkie tango”. W trzeciej zaprezentowała się gwiazda disco polo – Sławomir Świerzyński (jubileusz 40-lecia pracy estradowej) z zespołem „Bayer Full” (38 lat na scenie). Finał Dni Dąbrowy poprowadził Paweł Chojnowski. fot. DDK Oba koncerty to rekordy frekwencji, dowody na to, że mieszkańcy Powiśla Dąbrowskiego są spragnieni spotkań i imprez kulturalnych po pandemicznej przerwie. Piątkowe święto bluesa to ponad 4 godziny muzycznej uczty duchowej dla wielbicieli tego gatunku i smakoszy o ambitniejszych oczekiwaniach, niedziela była zróżnicowana – amatorski ruch artystyczny dla rodzin i licznej widowni mieszkańców, dające poczucie dumy granie „Obywateli DT” – mocno związanych emocjonalnie z Dąbrową, „Bayer Full” dla wielu fanów disco polo, którzy tak w 2019 r. (Sławomir), jak i w 2022 udowodnili swoją obecnością i autentyczną, spontaniczną zabawą, że ten styl i rodzaj muzyki jest na Powiślu potrzebny i akceptowalny, a nawet przez liczną grupę odbiorców – wyczekiwany. DDK Szczegółowe informacje na: http://www.ddkdabrowa.pl/2022/07/18/podsumowanie-dni-dabrowy22/