Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dni Osób Niepełnosprawnych

Dni Osób Niepełnosprawnych

Dni Osób Niepełnosprawnych

Corocznie w Europie obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Obchody te przypadają na dzień 5 maja, a zostały zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. ubiegłego wieku. Hasłem przewodnim pierwszych obchodów było: Rendez-vous de la Dignité „Spotkanie z Godnością".

W ramach obchodów tego dnia w Polsce organizowane są Marsze Godności Osób Niepełnosprawnych, jako wyraz sprzeciwu wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym. Dzień ten jest również dniem manifestowania tolerancji i równouprawnienia.

W dniu 8 maja br. miała miejsce inauguracja Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz Województwa Małopolskiego Józef Gawron I wicewojewoda Małopolski,Sylwia Grzesiak-Ambroży dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz przedstawiciele władz samorządowych subregionu tarnowskiego. Powiat dąbrowski reprezentowali Agnieszka Anioł-Głuszek  dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z zastępcą Marią Smolicha oraz  Irena Kawa kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy wraz z podopiecznymi i kadrą placówki.

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Katedralnej. Po nabożeństwie ulicami Tarnowa przeszedł rozśpiewany korowód osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół. Przemarsz zakończył się na płycie tarnowskiego rynku, gdzie odbyło się spotkanie z zaproszonymi gośćmi oraz miał miejsce mini koncert muzyczny na wozie strażackim „Granie na pożegnanie".

Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w obchodach POWIATOWYCH DNI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, które odbędą się na terenie Powiatu Dąbrowskiego w dniach 15  -22 maja 2017 roku.

files/aktualnosci/2017/05_Maj/10_Dni_Osob_Niepelnosprawnych/pdon.jpg

W ramach obchodów zapraszamy na dni otwarte placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych oraz Integracyjny Festiwal Form Scenicznych. Patronat nad powyższymi wydarzeniami objął Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski.

PCPR w dąbrowie Tarnowskiej/mags

Corocznie w Europie obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Obchody te przypadają na dzień 5 maja, a zostały zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. ubiegłego wieku. Hasłem przewodnim pierwszych obchodów było: Rendez-vous de la Dignité „Spotkanie z Godnością". W ramach obchodów tego dnia w Polsce organizowane są Marsze Godności Osób Niepełnosprawnych, jako wyraz sprzeciwu wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym. Dzień ten jest również dniem manifestowania tolerancji i równouprawnienia. W dniu 8 maja br. miała miejsce inauguracja Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz Województwa Małopolskiego Józef Gawron I wicewojewoda Małopolski,Sylwia Grzesiak-Ambroży dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz przedstawiciele władz samorządowych subregionu tarnowskiego. Powiat dąbrowski reprezentowali Agnieszka Anioł-Głuszek  dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z zastępcą Marią Smolicha oraz  Irena Kawa kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy wraz z podopiecznymi i kadrą placówki. Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Katedralnej. Po nabożeństwie ulicami Tarnowa przeszedł rozśpiewany korowód osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół. Przemarsz zakończył się na płycie tarnowskiego rynku, gdzie odbyło się spotkanie z zaproszonymi gośćmi oraz miał miejsce mini koncert muzyczny na wozie strażackim „Granie na pożegnanie". Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w obchodach POWIATOWYCH DNI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, które odbędą się na terenie Powiatu Dąbrowskiego w dniach 15  -22 maja 2017 roku. W ramach obchodów zapraszamy na dni otwarte placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych oraz Integracyjny Festiwal Form Scenicznych. Patronat nad powyższymi wydarzeniami objął Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski. PCPR w dąbrowie Tarnowskiej/mags