1. Dożynki Gminy Żabno w Niecieczy

Dożynki Gminy Żabno w Niecieczy

Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.

19 sierpnia 2023 roku przy stadionie Klubu Termalica Bruk-Bet Nieciecza odbyły się Dożynki Gminy Żabno. Rozpoczęły się polową Mszą Świętą celebrowana przez Proboszcza parafii pw. NMP Królowej Polski ks. Stanisława Wąchałę, Proboszcza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedomicach ks. dr. Jana Mikulskiego oraz ks. Stanisława Skowrona. Homilię wygłosił duszpasterz rolników diecezji tarnowskiej, Proboszcz parafii w Otfinowie ks. Tadeusz Rzeźnik. Sołectwa przygotowały 12 wieńców dożynkowych, które wzięły udział w konkursie. I miejscami nagrodzono wieniec tradycyjny z Otfinowa i wieniec współczesny z Łęgu Tarnowskiego. Lokalne firmy i stowarzyszenia prezentowały swoje rękodzieło i produkty. Wśród licznych wystawców i kół gospodyń wiejskich były również Panie z Domu Malarek, które promowały sztukę zalipiańską. Na scenie wystąpiły gminne zespoły folklorystyczne: „Bobrowianie” i „Otfinowianie”, a także Orkiestra Dętej z Woli Mędrzechowskiej, Nikodem Liro z Niecieczy i kapela podwórkowa „Stare Wiarusy” z Dąbrowy Tarnowskiej. W uroczystości uczestniczyli m.in. Starosta Tarnowski Roman Łucarz, a także gospodarze dożynek Burmistrz Żabna Marta Herduś i Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Żabnie Marta Warias oraz Danuta i Krzysztof Witkowscy Prezesi firmy Bruk-Bet, będącej partnerem wydarzenia. Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.