1. Dożynki sołeckie w Woli Szczucińskiej

Dożynki sołeckie w Woli Szczucińskiej

15 sierpnia 2018 roku w Woli Szczucińskiej odbyły się dożynki wiejskie organizowane przez Radę Sołecką oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Wola Szczucińska.  W wydarzeniu tym uczestniczył starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Wspólne świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą dożynkową w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Fatimskiej - Różańcowej w Borkach. Dalsza część uroczystości odbyła się przy domu ludowym w Woli Szczucińskiej, którą rozpoczęła się od ośpiewania przez młodzież wieńca dożynkowego. Podczas świętowania odbyła się degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez panie ze Stowarzyszenia w ramach projektu promującego Lokalną Grupę Działania PROWENT z Mielca. Na scenie prezentowały się zespoły muzyczne a dzieci mogły skorzystać z przygotowanej dla nich atrakcji w postaci dmuchanej zjeżdżalni. Podczas uroczystości głos zabrał Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, który podziękował organizatorom za przygotowanie tego przedsięwzięcia jak również wyraził radość ze wspólnego świętowania. Gospodarz naszego powiatu podkreślił również, że tradycja łamania się chlebem, upieczonym ze świeżo zebranych ziaren jest jedną z piękniejszych w kulturze polskiej wsi. Zwrócił się do rolników życząc im zdrowia, obfitych plonów i wytrwałości w ich codziennej, ciężkiej pracy.