Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Do urzędu przez Internet

Do urzędu przez Internet

Wczoraj w dąbrowskim Starostwie Powiatowym odbyła się próba generalna programu "E-urząd", który umożliwi mieszkańcom załatwianie spraw urzędowych przez Internet. System testowali z Krakowa wicemarszałek Krzysztof Deszyński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Informatyzacjii Wojciech Szewko i starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.

Powiat dąbrowski testuje u siebie system, który ma być wprowadzony we wszystkich urzędach Małopolski. Na początek program zainstalowano w wydziałach komunikacji i ochrony środowska starostwa. Wczoraj z urzędem połączył się pierwszy "klient".
By dostać się do urzędu, trzeba wejść na stronę www.wrotamalopolski.pl i tam wybrać Biuletyn Informacji Publicznej lub Cyfrowy Urząd. Należy wypełnić formularz dotyczący konkretnej sprawy, który odbiera urzędnik i rozpoczyna się procedura jego załatwienia. Kierując się numerem nadanym sprawie, petent może śledzić co się z nią dzieje. Dzięki temu może odwiedzić urząd tylko raz, przy odbiorze dokumentów czy decyzji.
Na początek przygotowano kilkanaście procedur dotyczących spraw załatwianych w wydziałach komunikacji i ochrony środowiska. Przez Internet będzie można na przykład wyrejestrować samochód czy starać się o kartę wędkarską. W praktyce mieszkańcy będą mogli korzystać z internetowego dostępu do urzędu za kilka dni. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Wczoraj w dąbrowskim Starostwie Powiatowym odbyła się próba generalna programu "E-urząd", który umożliwi mieszkańcom załatwianie spraw urzędowych przez Internet. System testowali z Krakowa wicemarszałek Krzysztof Deszyński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Informatyzacjii Wojciech Szewko i starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski. Powiat dąbrowski testuje u siebie system, który ma być wprowadzony we wszystkich urzędach Małopolski. Na początek program zainstalowano w wydziałach komunikacji i ochrony środowska starostwa. Wczoraj z urzędem połączył się pierwszy "klient".By dostać się do urzędu, trzeba wejść na stronę www.wrotamalopolski.pl i tam wybrać Biuletyn Informacji Publicznej lub Cyfrowy Urząd. Należy wypełnić formularz dotyczący konkretnej sprawy, który odbiera urzędnik i rozpoczyna się procedura jego załatwienia. Kierując się numerem nadanym sprawie, petent może śledzić co się z nią dzieje. Dzięki temu może odwiedzić urząd tylko raz, przy odbiorze dokumentów czy decyzji.Na początek przygotowano kilkanaście procedur dotyczących spraw załatwianych w wydziałach komunikacji i ochrony środowiska. Przez Internet będzie można na przykład wyrejestrować samochód czy starać się o kartę wędkarską. W praktyce mieszkańcy będą mogli korzystać z internetowego dostępu do urzędu za kilka dni. (baja) Źródło: Dziennik Polski