Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Do węgierskich bratanków z wizytą - Nauczyciele i urzędnicy z Dąbrowy Tarnowskiej w Budapeszcie

Do węgierskich bratanków z wizytą - Nauczyciele i urzędnicy z Dąbrowy Tarnowskiej w Budapeszcie

Do węgierskich bratanków z wizytą - Nauczyciele i urzędnicy z Dąbrowy Tarnowskiej w Budapeszcie

Warsztaty dla nauczycieli oraz udział w uroczystościach węgierskiego święta narodowego – to główne punkty programu pobytu w Budapeszcie delegacji z Powiśla. W ponad trzydziestoosobowej grupie goszczącej od wczoraj nad Dunajem są przedstawiciele samorządu powiatowego oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Powiat dąbrowski od pięciu lat utrzymuje bliskie kontakty z Węgrami. Partnerem jest samorząd XVIII dzielnicy Budapesztu.
Świetną okazją do podsumowania tej współpracy będą obchody węgierskiego święta narodowego, związanego ze 158. rocznicą Wiosny Ludów. Grupa z Powiśla ma bardzo napięty program wizyty. Akcentów rocznicowych nie zabraknie na pewno w trakcie składania kwiatów pod pamiątkową tablicą poświęconą gen. Józefowi Bemowi. W Budapeszcie znajduje się ona od trzech lat, a ufundowało ją właśnie dąbrowskie starostwo powiatowe. Prócz Polaków udział w narodowym święcie zapowiedziały delegacje z Chorwacji, Włoch i Niemiec.
W składzie delegacji znalazła się liczna grupa nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Z metodami pracy swoich węgierskich kolegów po fachu zapoznają się w trakcie wizyty w trzech budapeszteńskich placówkach. Zwiedzą również otwarty niedawno ośrodek sportowy w stolicy Węgier.
Do Budapesztu pojechali także specjaliści z poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie. -To rewizyta dąbrowskich pedagogów – mówi Krzysztof Karczmarski, starosta dąbrowski. -W ubiegłym roku na Powiśle przyjechała grupa węgierskich specjalistów, która uczestniczyła we wspólnej konferencji. W Budapeszcie samorządowcy mają ponadto omówić program współpracy na bieżący rok. (ANS)

Źródło: Gazeta Krakowska

Warsztaty dla nauczycieli oraz udział w uroczystościach węgierskiego święta narodowego – to główne punkty programu pobytu w Budapeszcie delegacji z Powiśla. W ponad trzydziestoosobowej grupie goszczącej od wczoraj nad Dunajem są przedstawiciele samorządu powiatowego oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Powiat dąbrowski od pięciu lat utrzymuje bliskie kontakty z Węgrami. Partnerem jest samorząd XVIII dzielnicy Budapesztu.Świetną okazją do podsumowania tej współpracy będą obchody węgierskiego święta narodowego, związanego ze 158. rocznicą Wiosny Ludów. Grupa z Powiśla ma bardzo napięty program wizyty. Akcentów rocznicowych nie zabraknie na pewno w trakcie składania kwiatów pod pamiątkową tablicą poświęconą gen. Józefowi Bemowi. W Budapeszcie znajduje się ona od trzech lat, a ufundowało ją właśnie dąbrowskie starostwo powiatowe. Prócz Polaków udział w narodowym święcie zapowiedziały delegacje z Chorwacji, Włoch i Niemiec.W składzie delegacji znalazła się liczna grupa nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Z metodami pracy swoich węgierskich kolegów po fachu zapoznają się w trakcie wizyty w trzech budapeszteńskich placówkach. Zwiedzą również otwarty niedawno ośrodek sportowy w stolicy Węgier.Do Budapesztu pojechali także specjaliści z poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie. -To rewizyta dąbrowskich pedagogów – mówi Krzysztof Karczmarski, starosta dąbrowski. -W ubiegłym roku na Powiśle przyjechała grupa węgierskich specjalistów, która uczestniczyła we wspólnej konferencji. W Budapeszcie samorządowcy mają ponadto omówić program współpracy na bieżący rok. (ANS) Źródło: Gazeta Krakowska