Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dobra passa dąbrowskich łuczników

Dobra passa dąbrowskich łuczników

Dobra passa dąbrowskich łuczników

Ostatnie tygodnie to intensywny czas w kalendarzu zawodów łuczniczych. Praktycznie co weekend łucznicy startują na zawodach ogólnopolskich odnosząc sukcesy.

Na każdych zawodach dąbrowscy zawodnicy stają na podium zaczynając od najmłodszych kategorii. W bardzo krótkim skrócie można przybliżyć kilka wyników.

Wśród młodziczek Karolina Kozaczka zajęła I miejsce, a Agnieszka Baran w młodziczkach młodszych III w „Pucharze Małopolski" i „Pucharze Wsi Krakowskiej" w Zabierzowie.

Tydzień później w Krakowie w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Katarzyna Mickiewicz uplasowała się na III miejscu wśród seniorek, a Grzegorz Warias wygrał klasyfikację wśród kadetów. Jednocześnie kobieca drużyna zajęła III miejsce w I Lidze Łuczniczej.

Natomiast w Ekstraklasie Łuczniczej w tym sezonie idzie nieco gorzej. Mocno odmłodzony skład drużyny bazujący na kadetkach, nabiera doświadczenia walcząc z najsilniejszymi zespołami z czołówki krajowej. Po trzech kolejkach w Legnicy, Kielcach i Żywcu, Dąbrovia plasuje się na 6 pozycji. Następna kolejka odbędzie się w Dąbrowie Tarnowskiej i liczymy, że na swojej ziemi uda się

wywalczyć podium.
W ostatnim wyjeździe na zawody przed okresem przygotowawczym (obozy sportowe) przed zawodami rangi mistrzowskiej, zawodnicy Dąbrovii walczyli z powodzeniem w Kielcach podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjneg. Grzegorz Warias wśród kadetów był drugi, a Gabriela Kłos-Kufel stanęła na trzecim stopniu podium.

Pozostali zawodnicy i zawodniczki, również spisali się dobrze w startach plasując się tuż za podium lub w pierwszych dziesiątkach. Grono zawodników z zawodów na zawody poprawia swoje wyniki w tym sezonie oraz strzela swoje życiowe rekordy. Teraz zawodników czeka krótka przerwa w startach, lecz czas ten będzie poświęcony na przygotowania do Mistrzostw Polski, więc czeka ich ciężka praca.

Ostatnie tygodnie to intensywny czas w kalendarzu zawodów łuczniczych. Praktycznie co weekend łucznicy startują na zawodach ogólnopolskich odnosząc sukcesy. Na każdych zawodach dąbrowscy zawodnicy stają na podium zaczynając od najmłodszych kategorii. W bardzo krótkim skrócie można przybliżyć kilka wyników. Wśród młodziczek Karolina Kozaczka zajęła I miejsce, a Agnieszka Baran w młodziczkach młodszych III w „Pucharze Małopolski" i „Pucharze Wsi Krakowskiej" w Zabierzowie. Tydzień później w Krakowie w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Katarzyna Mickiewicz uplasowała się na III miejscu wśród seniorek, a Grzegorz Warias wygrał klasyfikację wśród kadetów. Jednocześnie kobieca drużyna zajęła III miejsce w I Lidze Łuczniczej. Natomiast w Ekstraklasie Łuczniczej w tym sezonie idzie nieco gorzej. Mocno odmłodzony skład drużyny bazujący na kadetkach, nabiera doświadczenia walcząc z najsilniejszymi zespołami z czołówki krajowej. Po trzech kolejkach w Legnicy, Kielcach i Żywcu, Dąbrovia plasuje się na 6 pozycji. Następna kolejka odbędzie się w Dąbrowie Tarnowskiej i liczymy, że na swojej ziemi uda się wywalczyć podium.W ostatnim wyjeździe na zawody przed okresem przygotowawczym (obozy sportowe) przed zawodami rangi mistrzowskiej, zawodnicy Dąbrovii walczyli z powodzeniem w Kielcach podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjneg. Grzegorz Warias wśród kadetów był drugi, a Gabriela Kłos-Kufel stanęła na trzecim stopniu podium. Pozostali zawodnicy i zawodniczki, również spisali się dobrze w startach plasując się tuż za podium lub w pierwszych dziesiątkach. Grono zawodników z zawodów na zawody poprawia swoje wyniki w tym sezonie oraz strzela swoje życiowe rekordy. Teraz zawodników czeka krótka przerwa w startach, lecz czas ten będzie poświęcony na przygotowania do Mistrzostw Polski, więc czeka ich ciężka praca.