Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dodatkowe siły PSP zostały skierowane do pomocy mieszkańcom

Dodatkowe siły PSP zostały skierowane do pomocy mieszkańcom

Dodatkowe siły PSP zostały skierowane do pomocy mieszkańcom

28 czerwca 2009, w godzinach popołudniowych na tereny powodziowe przyjechał Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz wraz z Małopolskim Komendantem Wojewódzkim PSP starszym brygadierem Andrzejem Mrozem. Wspólnie z Powiatowym Komendantem PSP w Dąbrowie Tarnowskiej brygadierem Adamem Rzemińskim, Szefem Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – Starostą Wiesławem Krajewskim i Wicestarostą Tadeuszem Kwiatkowskim rozpoznawali aktualne potrzeby w zakresie skierowania i rozlokowania na zalanych terenach dodatkowych sił i środków, w szczególności pomp o dużej wydajności.

W wyniku ustaleń, z innych regionów Małopolski i woj. Świętokrzyskiego na teren powiatu zostały zadysponowane dodatkowe pompy o dużej wydajności, i skierowane do Szczucina (Radwan), Radgoszczy (m. in. Narożniki, Zarzecze) oraz Olesna (przepompownia w Dąbrówkach Breńskich). Mieszkańcom pomocy w odpompowywaniu wody i oczyszczaniu posesji udzielać będą także kadeci ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie oraz strażacy z Ośrodka Szkolenia.

Starosta Dąbrowski zwrócił się także do Komendanta Głównego PSP z prośbą o podjęcie decyzji w sprawie budowy Strażnicy dla Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej i wyposażenie powiatowego magazynu przeciwpowodziowego w niezbędne środki.

28 czerwca 2009, w godzinach popołudniowych na tereny powodziowe przyjechał Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz wraz z Małopolskim Komendantem Wojewódzkim PSP starszym brygadierem Andrzejem Mrozem. Wspólnie z Powiatowym Komendantem PSP w Dąbrowie Tarnowskiej brygadierem Adamem Rzemińskim, Szefem Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – Starostą Wiesławem Krajewskim i Wicestarostą Tadeuszem Kwiatkowskim rozpoznawali aktualne potrzeby w zakresie skierowania i rozlokowania na zalanych terenach dodatkowych sił i środków, w szczególności pomp o dużej wydajności. W wyniku ustaleń, z innych regionów Małopolski i woj. Świętokrzyskiego na teren powiatu zostały zadysponowane dodatkowe pompy o dużej wydajności, i skierowane do Szczucina (Radwan), Radgoszczy (m. in. Narożniki, Zarzecze) oraz Olesna (przepompownia w Dąbrówkach Breńskich). Mieszkańcom pomocy w odpompowywaniu wody i oczyszczaniu posesji udzielać będą także kadeci ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie oraz strażacy z Ośrodka Szkolenia. Starosta Dąbrowski zwrócił się także do Komendanta Głównego PSP z prośbą o podjęcie decyzji w sprawie budowy Strażnicy dla Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej i wyposażenie powiatowego magazynu przeciwpowodziowego w niezbędne środki.