1. Dodatkowe siły PSP zostały skierowane do pomocy mieszkańcom

Dodatkowe siły PSP zostały skierowane do pomocy mieszkańcom

28 czerwca 2009, w godzinach popołudniowych na tereny powodziowe przyjechał Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz wraz z Małopolskim Komendantem Wojewódzkim PSP starszym brygadierem Andrzejem Mrozem. Wspólnie z Powiatowym Komendantem PSP w Dąbrowie Tarnowskiej brygadierem Adamem Rzemińskim, Szefem Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – Starostą Wiesławem Krajewskim i Wicestarostą Tadeuszem Kwiatkowskim rozpoznawali aktualne potrzeby w zakresie skierowania i rozlokowania na zalanych terenach dodatkowych sił i środków, w szczególności pomp o dużej wydajności. W wyniku ustaleń, z innych regionów Małopolski i woj. Świętokrzyskiego na teren powiatu zostały zadysponowane dodatkowe pompy o dużej wydajności, i skierowane do Szczucina (Radwan), Radgoszczy (m. in. Narożniki, Zarzecze) oraz Olesna (przepompownia w Dąbrówkach Breńskich). Mieszkańcom pomocy w odpompowywaniu wody i oczyszczaniu posesji udzielać będą także kadeci ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie oraz strażacy z Ośrodka Szkolenia. Starosta Dąbrowski zwrócił się także do Komendanta Głównego PSP z prośbą o podjęcie decyzji w sprawie budowy Strażnicy dla Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej i wyposażenie powiatowego magazynu przeciwpowodziowego w niezbędne środki.