1. Dofinansowanie z Powiatu Dąbrowskiego dla OSP

Dofinansowanie z Powiatu Dąbrowskiego dla OSP

W sumie w tym roku Powiat Dąbrowski przeznaczył na ten cel 100 000 złotych.

Powiatową dotację  na wydatki bieżące otrzymały:

• OSP Bolesław
    • OSP Dąbrówki Breńskie
    • OSP Grądy
    • OSP Gręboszów
    • OSP Gruszów Wielki
    • OSP Karsy
    • OSP Kupienin
    • OSP Małec
    • OSP Maniów
    • OSP Nieczajna Górna
    • OSP Olesno
    • OSP Radgoszcz
    • OSP Słupiec
    • OSP Smęgorzów
    • OSP Smyków
    • OSP Ujście Jezuickie
  • OSP Żdżary

Życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu własnych jednostek OSP.

5 czerwca 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się oficjalne podpisanie umów o udzielenie dotacji dla jednostek OSP z terenu powiatu dąbrowskiego. Dotacja przekazana z budżetu Powiatu Dąbrowskiego dla jednostek OSP została przeznaczona na dofinansowanie do zakupu: umundurowania specjalnego,  środków ochrony osobistej strażaków ochotników, środków łączności, sprzętu oraz innego wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działań ratowniczych. W najbliższym czasie zostaną również podpisane umowy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych i remont pomieszczeń w celu zapewnienia warunków do właściwego przechowywania sprzętu i pojazdów. W sumie w tym roku Powiat Dąbrowski przeznaczył na ten cel 100 000 złotych. Powiatową dotację  na wydatki bieżące otrzymały: OSP Bolesław • OSP Dąbrówki Breńskie • OSP Grądy • OSP Gręboszów • OSP Gruszów Wielki • OSP Karsy • OSP Kupienin • OSP Małec • OSP Maniów • OSP Nieczajna Górna • OSP Olesno • OSP Radgoszcz • OSP Słupiec • OSP Smęgorzów • OSP Smyków • OSP Ujście Jezuickie OSP Żdżary Z ramienia samorządu powiatowego umowy podpisali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Krzysztof Bryk. Następnie w obecności członków Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzeja Gizy  i Kamila Kwiatkowskiego oraz  Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej mł. bryg.  Marka Batora wręczyli symboliczne czeki z dofinansowaniem na ręce przedstawicieli ochotniczych straży pożarnych. Gratulujemy każdej jednostce OSP, przede wszystkim zaangażowania druhów, którzy przykładają wielką rolę do rozwoju swoich jednostek. Trud i pełna poświecenia społeczna służba bezpośrednio przedkładają się na bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego. Życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu własnych jednostek OSP.