Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Donald Tusk na Powiślu

Donald Tusk na Powiślu

Donald Tusk na Powiślu

Powodem wizyty Donalda Tuska na Powiślu była pielgrzymka ludzi wsi do odporyszowskiego Sanktuarium. Na uroczystą mszę św. przybyły delegacje z całej Polski. Najmocniej reprezentowany był region: małopolski, podkarpacki, śląski i świętokrzyski. 
Podczas uroczystości poświęcono wieńce żniwne oraz zboże. Po mszy wszystkie delegacje oraz licznie zgromadzeni pielgrzymi na czele z orkiestrą dętą Zakładów Azotowych udali się na pobliski stadion sportowy, gdzie odbyło się bezpośrednie spotkanie z Donaldem Tuskiem - kandydatem na Prezydenta RP oraz wszystkimi kandydatami do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej. Poświęcone zboże, ufundowane przez PO i umieszczone w specjalnych woreczkach, zostało rozdane wszystkim uczestnikom spotkania. Dodatkowo 12 rolników z Małopolski poszkodowanych podczas ostatniej powodzi otrzymało tzw. certyfikat zbożowy, który skutkuje otrzymaniem 500 kg zboża pod tegoroczny zasiew. Donald Tusk zwracając się do ludzi wsi powiedział m.in. \\\" to nie Państwo przyszliście tutaj aby posłuchać mnie, to ja przyjechałem do tego miejsca aby posłuchać was\\\". Wizyta Tuska była okazją do wielu rozmów z rolnikami oraz samorządowcami, licznie zgromadzonymi na spotkaniu. 

Powodem wizyty Donalda Tuska na Powiślu była pielgrzymka ludzi wsi do odporyszowskiego Sanktuarium. Na uroczystą mszę św. przybyły delegacje z całej Polski. Najmocniej reprezentowany był region: małopolski, podkarpacki, śląski i świętokrzyski.  Podczas uroczystości poświęcono wieńce żniwne oraz zboże. Po mszy wszystkie delegacje oraz licznie zgromadzeni pielgrzymi na czele z orkiestrą dętą Zakładów Azotowych udali się na pobliski stadion sportowy, gdzie odbyło się bezpośrednie spotkanie z Donaldem Tuskiem - kandydatem na Prezydenta RP oraz wszystkimi kandydatami do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej. Poświęcone zboże, ufundowane przez PO i umieszczone w specjalnych woreczkach, zostało rozdane wszystkim uczestnikom spotkania. Dodatkowo 12 rolników z Małopolski poszkodowanych podczas ostatniej powodzi otrzymało tzw. certyfikat zbożowy, który skutkuje otrzymaniem 500 kg zboża pod tegoroczny zasiew. Donald Tusk zwracając się do ludzi wsi powiedział m.in. \\\" to nie Państwo przyszliście tutaj aby posłuchać mnie, to ja przyjechałem do tego miejsca aby posłuchać was\\\". Wizyta Tuska była okazją do wielu rozmów z rolnikami oraz samorządowcami, licznie zgromadzonymi na spotkaniu.