Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dopłaty z ostatniej chwili

Dopłaty z ostatniej chwili

Dopłaty z ostatniej chwili

Jeszcze 20-stu rolników zdecydowało się na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie w ostatnim dniu. Formularze o pomoc pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmowali do północy. Spóźnialscy dostaną znacznie mniejsze dopłaty. W sumie na złożenie dokumentów w powiecie tarnowskim zdecydowało się dziewiętnaście i pół tysiąca właścicieli działek rolniczych czyli blisko 90 % tych , którzy wcześniej zarejestrowali się jako producenci.

Teraz pracownicy Agencji będą kontrolować wnioski. Zdaniem zastępcy kierownika powiatowego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Stanisława Burnata około 5 % z nich zawiera błędy. Pierwsze dopłaty rolnicy mają otrzymać w grudniu. Upoważnieni są do nich właściciele upraw o powierzchni przekraczającej tak zwany hektar przeliczeniowy. W Małopolsce na złożenie wniosków zdecydowało się statystycznie najmniej rolników w kraju. Wynika to głównie z rozdrobnienia gospodarstw.

Źródło: Radio MAKS

Jeszcze 20-stu rolników zdecydowało się na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie w ostatnim dniu. Formularze o pomoc pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmowali do północy. Spóźnialscy dostaną znacznie mniejsze dopłaty. W sumie na złożenie dokumentów w powiecie tarnowskim zdecydowało się dziewiętnaście i pół tysiąca właścicieli działek rolniczych czyli blisko 90 % tych , którzy wcześniej zarejestrowali się jako producenci. Teraz pracownicy Agencji będą kontrolować wnioski. Zdaniem zastępcy kierownika powiatowego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Stanisława Burnata około 5 % z nich zawiera błędy. Pierwsze dopłaty rolnicy mają otrzymać w grudniu. Upoważnieni są do nich właściciele upraw o powierzchni przekraczającej tak zwany hektar przeliczeniowy. W Małopolsce na złożenie wniosków zdecydowało się statystycznie najmniej rolników w kraju. Wynika to głównie z rozdrobnienia gospodarstw. Źródło: Radio MAKS