Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Dorośli Czytają Dzieciom” w Gminnej Bibliotece w Oleśnie

„Dorośli Czytają Dzieciom” w Gminnej Bibliotece w Oleśnie

„Dorośli Czytają Dzieciom” w Gminnej Bibliotece w Oleśnie

Kolejnym punktem zaplanowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie w ramach obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek była akcja „Dorośli Czytają Dzieciom". Na to fantastyczne spotkanie z literaturą zaproszeni zostali przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych z terenu gminy Olesno.

Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie u najmłodszych zamiłowania do literatury oraz promocja piękna polskiej i poezji i literatury.

Organizatorzy wyrażają nadzieję, że akcja „Dorośli Czytają Dzieciom" będzie inspiracją dla czytających dorosłych, jak i dla słuchających dzieci. Gorąco wierzą że obcowanie z poezją i literaturą rozwija wyobraźnię, kształtuje charakter, uwrażliwia duszę oraz znacząco wpływa na zdolność kreatywnego myślenia i pięknego mówienia.

Wzorem lat ubiegłych najpiękniejsze wiersze poetów czytali przedstawiciele służb mundurowych, służby zdrowia, a także osoby znane w gminie i powiecie. W tym roku naszym milusińskim czytali: Witold Morawiec Wójt Gminy Olesno, insp. Andrzej Kupiec Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, bryg. Robert Kłósek Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Ewa Drzazga Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu, Wojciech Szczebak Leśniczy Leśnictwa Podborze Nadleśnictwo w Dąbrowie Tarnowskiej, asp. sztab. Krzysztof Lechowicz Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, mł. asp. Agata Bulwa Asystent do spraw nieletnich w Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Małgorzata Sadło i Mirosław Karpiel z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Ks. Marek Migacz Wikary parafii pw. Św. Katarzyny w Oleśnie oraz Dorota Huczek i Helena Moryl członkinie Klubu Seniora „Sami Swoi" w Oleśnie.

files/aktualnosci/2016/05_maj/21_Dorosli_Czytaja_Dzieciom/cpcd8.jpg

Dodatkową atrakcją dla dzieci był pokaz specjalistycznego sprzętu pożarniczego, policyjnego i wyposażenia ratunkowego. Na zaproszenie do udziału w akcji „Dorośli Czytają Dzieciom" odpowiedziało blisko 500 osób.

files/aktualnosci/2016/05_maj/21_Dorosli_Czytaja_Dzieciom/cpcd9.jpg

Organizatorzy serdecznie dziękują zarówno dzieciom, ich opiekunom, jak i również czytającym i wszystkim, którzy wsparli i włączyli się w tę akcję.

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie/MS

Kolejnym punktem zaplanowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie w ramach obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek była akcja „Dorośli Czytają Dzieciom". Na to fantastyczne spotkanie z literaturą zaproszeni zostali przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych z terenu gminy Olesno. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie u najmłodszych zamiłowania do literatury oraz promocja piękna polskiej i poezji i literatury. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że akcja „Dorośli Czytają Dzieciom" będzie inspiracją dla czytających dorosłych, jak i dla słuchających dzieci. Gorąco wierzą że obcowanie z poezją i literaturą rozwija wyobraźnię, kształtuje charakter, uwrażliwia duszę oraz znacząco wpływa na zdolność kreatywnego myślenia i pięknego mówienia. Wzorem lat ubiegłych najpiękniejsze wiersze poetów czytali przedstawiciele służb mundurowych, służby zdrowia, a także osoby znane w gminie i powiecie. W tym roku naszym milusińskim czytali: Witold Morawiec Wójt Gminy Olesno, insp. Andrzej Kupiec Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, bryg. Robert Kłósek Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Ewa Drzazga Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu, Wojciech Szczebak Leśniczy Leśnictwa Podborze Nadleśnictwo w Dąbrowie Tarnowskiej, asp. sztab. Krzysztof Lechowicz Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, mł. asp. Agata Bulwa Asystent do spraw nieletnich w Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Małgorzata Sadło i Mirosław Karpiel z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Ks. Marek Migacz Wikary parafii pw. Św. Katarzyny w Oleśnie oraz Dorota Huczek i Helena Moryl członkinie Klubu Seniora „Sami Swoi" w Oleśnie. Dodatkową atrakcją dla dzieci był pokaz specjalistycznego sprzętu pożarniczego, policyjnego i wyposażenia ratunkowego. Na zaproszenie do udziału w akcji „Dorośli Czytają Dzieciom" odpowiedziało blisko 500 osób. Organizatorzy serdecznie dziękują zarówno dzieciom, ich opiekunom, jak i również czytającym i wszystkim, którzy wsparli i włączyli się w tę akcję. Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie/MS