1. Dotacja dla Orkiestry Dętej ze Szczucina

Dotacja dla Orkiestry Dętej ze Szczucina

Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie znalazła się w gronie 51 podmiotów, którym Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał dotację w ramach otwartego konkursu ofert pn. „Małopolskie Orkiestry Dęte 2020”. W ramach konkursu można się było ubiegać o dofinansowanie między innymi zakupu instrumentów, akcesoriów muzycznych oraz strojów dla członków orkiestr dętych działających w naszym regionie, a także organizację wydarzeń związanych z rozwojem i popularyzacją działalności orkiestr dętych (np. warsztatów, szkoleń), które będą się odbywać w formule online. W ramach konkursu „Małopolskie Orkiestry Dęte” zostało złożonych 100 ofert na łączną kwotę wsparcia finansowego blisko 1,8 mln zł, z czego dotacje otrzymało 51 zadań na łączną kwotę 350 tys. zł. Wśród podmiotów, którym przyznano dofinansowanie jest również Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie, która otrzyma dotację w wysokości 7 000 zł. Wyżej wymienione środki zostaną przeznaczone na zakup basu oraz częściowe dofinansowanie nagrania profesjonalnej płyty, na której znajdzie się 12 utworów w wykonaniu muzyków i solistów szczucińskiej orkiestry.