Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dotacja dla szpitala na zakup jezdnego aparatu RTG

Dotacja dla szpitala na zakup jezdnego aparatu RTG

Dotacja dla szpitala na zakup jezdnego aparatu RTG

Zarząd Powiatu Dąbrowskiego podpisał umowę z Dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, na mocy której samorząd powiatowy przekaże do dąbrowskiego szpitala dotację w wysokości 150 000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu aparatu RTG jezdnego.

Ten specjalistyczny sprzęt usprawni pracę placówki i umożliwi przeprowadzenie pełnej diagnostyki pacjentów chorych oraz podejrzewanych o zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2 przebywających na Oddziale Obserwacyjno – Zakaźnym, który wraz z Oddziałem Chorób Płuc przekształcony został w oddział ”covidowy”.

Szacunkowy koszt zakupu jezdnego aparatu RTG wynosi ok. 516 890,16 zł. Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał na ten cel dofinansowanie w wysokości 300 000 zł w ramach dotacji z „Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Medyczny 2” przeznaczonej na zakup RTG przewoźnego oraz dotację Powiatu Dąbrowskiego w wysokości 150 000,00 zł.

Dyrektor szpitala Łukasz Węgrzyn zwrócił się również do samorządów gminnych z wnioskiem o partycypowanie w kosztach zakupu aparatu RTG i przyznanie dotacji, które pozwoliłyby dofinansować tą ważną inwestycję. Brakująca kwota to ponad 66 000 zł.

Nadchodzące dni to czas, w którym samorządy gminne będą podejmować decyzje w powyższej sprawie. Wyrażamy nadzieję, że wykażą zrozumienie dla trudnej sytuacji i potrzeb szpitala wynikających z prowadzonych działań na rzecz walki z epidemią COVID – 19.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej poinformował, że w dniu 25 listopada 2020 roku podpisana została już umowa z Gminą Szczucin, która jako pierwsza odpowiedziała na wniosek szpitala, przyznając ZOZ dotację w wysokości ponad 23 000 zł na zakup jezdnego aparatu RTG.

Zarząd Powiatu Dąbrowskiego podpisał umowę z Dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, na mocy której samorząd powiatowy przekaże do dąbrowskiego szpitala dotację w wysokości 150 000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu aparatu RTG jezdnego. Ten specjalistyczny sprzęt usprawni pracę placówki i umożliwi przeprowadzenie pełnej diagnostyki pacjentów chorych oraz podejrzewanych o zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2 przebywających na Oddziale Obserwacyjno – Zakaźnym, który wraz z Oddziałem Chorób Płuc przekształcony został w oddział ”covidowy”. Szacunkowy koszt zakupu jezdnego aparatu RTG wynosi ok. 516 890,16 zł. Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał na ten cel dofinansowanie w wysokości 300 000 zł w ramach dotacji z „Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Medyczny 2” przeznaczonej na zakup RTG przewoźnego oraz dotację Powiatu Dąbrowskiego w wysokości 150 000,00 zł. Dyrektor szpitala Łukasz Węgrzyn zwrócił się również do samorządów gminnych z wnioskiem o partycypowanie w kosztach zakupu aparatu RTG i przyznanie dotacji, które pozwoliłyby dofinansować tą ważną inwestycję. Brakująca kwota to ponad 66 000 zł. Nadchodzące dni to czas, w którym samorządy gminne będą podejmować decyzje w powyższej sprawie. Wyrażamy nadzieję, że wykażą zrozumienie dla trudnej sytuacji i potrzeb szpitala wynikających z prowadzonych działań na rzecz walki z epidemią COVID – 19. Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej poinformował, że w dniu 25 listopada 2020 roku podpisana została już umowa z Gminą Szczucin, która jako pierwsza odpowiedziała na wniosek szpitala, przyznając ZOZ dotację w wysokości ponad 23 000 zł na zakup jezdnego aparatu RTG.