1. Dotacje na modernizacje opryskiwaczy ciągnikowych

Dotacje na modernizacje opryskiwaczy ciągnikowych

W Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej rolnicy będą mogli w 2007r. uzyskać dotacje na modernizację opryskiwaczy ciągnikowych. Zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu w sprawie zasad gospodarowania środkami Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotacje będą przyznawane w wysokości 50 % poniesionych kosztów na modernizację, jednak nie więcej niż 250,00 zł. W latach 2002 – 2006 z dotacji skorzystało 84 rolników podnosząc tym stan techniczny opryskiwaczy co jest jednym z czynników wpływających na ochronę środowiska, również w bieżącym roku rolnicy wykazują zainteresowanie uzyskaniem dotacji. Informacje na temat warunków przyznania dotacji można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Wodnej - pokój 31 lub tel. 014 642 24 31, 014 642 43 89 wew. 231 w godzinach pracy urzędu.