Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
 1. Powiat w 2022 roku docenił jednostki OSP

Powiat w 2022 roku docenił jednostki OSP

Powiat w 2022 roku docenił jednostki OSP

Zarząd Powiatu Dąbrowskiego po raz trzeci w tej kadencji przekazał dotację celową na doposażenie jednostek OSP z terenu powiatu.

W 2022 roku na to zadanie zostało przekazane 100.000,00 złotych.

Samorządowcy z powiatu przyznając dotacje doceniają działalność OSP, a przede wszystkim zaangażowanie druhów oraz odpowiednie przygotowanie jednostek do działań ratowniczych. Uważają, że nowe wyposażenie w znacznym stopniu ułatwi działania ratownicze jednostek oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców ziemi dąbrowskiej. Co więcej, rozwój ochotniczych straży pożarnych w wielu mniejszych miejscowościach oznacza znaczny rozwój społeczności lokalnych, których centrum kulturalnym są właśnie siedziby OSP. Wspieranie strażaków, którzy codziennie narażają swoje życie ratując innych, to także promowanie bohaterskich postaw i wartości w całym społeczeństwie.

Dofinansowanie otrzymały następujące jednostki OSP:

- do zakupu umundurowania, sprzętu, aparatury, urządzeń, środków łączności i innego wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działań ratowniczych:

 • Brzezówka
 • Gręboszów
 • Małec
 • Maniów
 • Nieczajna Górna
 • Smęgorzów
 • Smyków
 • Szczucin

- do zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych:

 • Olesno
 • Radgoszcz

- do remontu pomieszczeń w celu zapewniania warunków do właściwego przechowywania sprzętu i pojazdów:

 • Żelazówka

Życzymy bezpiecznej służby i dziękujemy za dotychczasowe działania podejmowane dla dobra nas wszystkich.

Zarząd Powiatu Dąbrowskiego po raz trzeci w tej kadencji przekazał dotację celową na doposażenie jednostek OSP z terenu powiatu. W 2022 roku na to zadanie zostało przekazane 100.000,00 złotych. Samorządowcy z powiatu przyznając dotacje doceniają działalność OSP, a przede wszystkim zaangażowanie druhów oraz odpowiednie przygotowanie jednostek do działań ratowniczych. Uważają, że nowe wyposażenie w znacznym stopniu ułatwi działania ratownicze jednostek oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców ziemi dąbrowskiej. Co więcej, rozwój ochotniczych straży pożarnych w wielu mniejszych miejscowościach oznacza znaczny rozwój społeczności lokalnych, których centrum kulturalnym są właśnie siedziby OSP. Wspieranie strażaków, którzy codziennie narażają swoje życie ratując innych, to także promowanie bohaterskich postaw i wartości w całym społeczeństwie. Dofinansowanie otrzymały następujące jednostki OSP: - do zakupu umundurowania, sprzętu, aparatury, urządzeń, środków łączności i innego wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działań ratowniczych: Brzezówka Gręboszów Małec Maniów Nieczajna Górna Smęgorzów Smyków Szczucin - do zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych: Olesno Radgoszcz - do remontu pomieszczeń w celu zapewniania warunków do właściwego przechowywania sprzętu i pojazdów: Żelazówka Życzymy bezpiecznej służby i dziękujemy za dotychczasowe działania podejmowane dla dobra nas wszystkich.