Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dowartościują nasz region w budżecie Małopolski ?

Dowartościują nasz region w budżecie Małopolski ?

Region tarnowski może liczyć na spore wsparcie z budżetu województwa. Aktualnie kończą się prace nad jego opracowaniem – głosowanie przez radnych najprawdopodobniej w tym miesiącu. Będzie to budżet oszczędnościowy, planowane jest zaciągnięcie kredytu w wysokości 20 milionów złotych na zadania z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej.

Nowa rzeczywistość od maja wymusi także zatrudnienie ok. 70 osób, które znajdą zatrudnienie w Urzędzie Marszałkowskim – nie wykluczone, że także w Tarnowie - powiedział nam Wiesław Zimowski – członek zarządu województwa Małopolskiego. Na razie na ten cel może brakować środków w budżecie, dlatego zatrudnienie nowych pracowników ma odbywać się sukcesywnie.
W budżecie województwa mają znaleźć się pieniądze dla regionu tarnowskiego – zwłaszcza Powiśle Dąbrowskie może liczyć na wsparcie w zakresie prac melioracyjnych. Ponadto będzie kontynuowana budowa drogi do Tuchowa w kierunku Koniecznej. Najważniejszym zadaniem będzie wspieranie wniosków napływających z miast, powiatów, gmin i innych instytucji.

Źródło: Radio PLUS

Region tarnowski może liczyć na spore wsparcie z budżetu województwa. Aktualnie kończą się prace nad jego opracowaniem – głosowanie przez radnych najprawdopodobniej w tym miesiącu. Będzie to budżet oszczędnościowy, planowane jest zaciągnięcie kredytu w wysokości 20 milionów złotych na zadania z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej. Nowa rzeczywistość od maja wymusi także zatrudnienie ok. 70 osób, które znajdą zatrudnienie w Urzędzie Marszałkowskim – nie wykluczone, że także w Tarnowie - powiedział nam Wiesław Zimowski – członek zarządu województwa Małopolskiego. Na razie na ten cel może brakować środków w budżecie, dlatego zatrudnienie nowych pracowników ma odbywać się sukcesywnie.W budżecie województwa mają znaleźć się pieniądze dla regionu tarnowskiego – zwłaszcza Powiśle Dąbrowskie może liczyć na wsparcie w zakresie prac melioracyjnych. Ponadto będzie kontynuowana budowa drogi do Tuchowa w kierunku Koniecznej. Najważniejszym zadaniem będzie wspieranie wniosków napływających z miast, powiatów, gmin i innych instytucji. Źródło: Radio PLUS