Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dramat powodziowy trwa nadal

Dramat powodziowy trwa nadal

Dramat powodziowy trwa nadal

Jak wynika z informacji uzyskanych podczas posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, pomimo pracy sił i środków jakie postawiono do dyspozycji kierujących akcją, nadal utrzymuje się ciężka sytuacja na zalanych terenach.

Pomimo osiągnięcia pewnej poprawy, w dalszym ciągu nie pracuje przepompownia na Radwanie. Jej uruchomienie znacząco poprawiłoby akcję pompowania wody. W dniu dzisiejszym fachowcy Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie, którzy odpowiadają za funkcjonowanie przepompowni, mają ocenić czy możliwe będzie wznowienie jej pracy przy wykorzystaniu zasilania agregatów prądotwórczych które już od niedzieli czekają na wykorzystanie. Na terenie gdzie to jest już możliwe, trwa pompowanie wód z piwnic i zalewisk w terenach depresyjnych. W akcji, w dalszym ciągu biorą udział wszystkie dotychczasowe siły i środki.

Jak wynika z informacji uzyskanych podczas posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, pomimo pracy sił i środków jakie postawiono do dyspozycji kierujących akcją, nadal utrzymuje się ciężka sytuacja na zalanych terenach. Pomimo osiągnięcia pewnej poprawy, w dalszym ciągu nie pracuje przepompownia na Radwanie. Jej uruchomienie znacząco poprawiłoby akcję pompowania wody. W dniu dzisiejszym fachowcy Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie, którzy odpowiadają za funkcjonowanie przepompowni, mają ocenić czy możliwe będzie wznowienie jej pracy przy wykorzystaniu zasilania agregatów prądotwórczych które już od niedzieli czekają na wykorzystanie. Na terenie gdzie to jest już możliwe, trwa pompowanie wód z piwnic i zalewisk w terenach depresyjnych. W akcji, w dalszym ciągu biorą udział wszystkie dotychczasowe siły i środki.