Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Drewno „leśnym skarbem” w Smęgorzowie

Drewno „leśnym skarbem” w Smęgorzowie

Drewno „leśnym skarbem” w Smęgorzowie

Dziś przy Szkole Podstawowej w Smęgorzowie uroczyście odsłonięto drewniany plac zabaw, który powstał dzięki realizacji projektu „Drewno-nasz leśny skarb”, w ramach konkursu Lasów Państwowych „Drewno jest z lasu”.

Na nowym obiekcie odbyła się impreza plenerowa, podczas której Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów promowały lecznicze działanie drzew, syropy i soki wykonane z owoców leśnych, a także dodatki do kąpieli. Przygotowały również pyszności i słodkości na bazie darów lasu. Uczestnicy pikniku mogli zobaczyć wystawę drewnianych sprzętów codziennego użytku, obrazów, drewnianych ogrodowych rzeźb i zabawek.

Nie zabrakło występów artystycznych, licznych konkursów i zabaw, a uczniowie zaprezentowali wspaniały pokaz mody leśnej.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm RP Piotr Sak i Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego wraz z radnymi, Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie ds. Gospodarki Leśnej Michał Goś oraz Zastępca Nadleśniczego w Dąbrowie Tarnowskiej Agnieszka Bednarz-Kochmańska.

Projekt został zrealizowany przez Gminę Dąbrowa Tarnowska przy wsparciu finansowym Lasów Państwowych.

Dziś przy Szkole Podstawowej w Smęgorzowie uroczyście odsłonięto drewniany plac zabaw, który powstał dzięki realizacji projektu „Drewno-nasz leśny skarb”, w ramach konkursu Lasów Państwowych „Drewno jest z lasu”. Na nowym obiekcie odbyła się impreza plenerowa, podczas której Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów promowały lecznicze działanie drzew, syropy i soki wykonane z owoców leśnych, a także dodatki do kąpieli. Przygotowały również pyszności i słodkości na bazie darów lasu. Uczestnicy pikniku mogli zobaczyć wystawę drewnianych sprzętów codziennego użytku, obrazów, drewnianych ogrodowych rzeźb i zabawek. Nie zabrakło występów artystycznych, licznych konkursów i zabaw, a uczniowie zaprezentowali wspaniały pokaz mody leśnej. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm RP Piotr Sak i Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego wraz z radnymi, Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie ds. Gospodarki Leśnej Michał Goś oraz Zastępca Nadleśniczego w Dąbrowie Tarnowskiej Agnieszka Bednarz-Kochmańska. Projekt został zrealizowany przez Gminę Dąbrowa Tarnowska przy wsparciu finansowym Lasów Państwowych.