Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Drogowa poprawka. Zmiana w planie rozwoju powiatu

Drogowa poprawka. Zmiana w planie rozwoju powiatu

Drogowa poprawka. Zmiana w planie rozwoju powiatu

Przyjęty przed rokiem plan rozwoju powiatu dąbrowskiego doczekał się zmiany podczas ostatniej sesji rady. Poszerzono w nim zapisy dotyczące modernizacji drogi z Dąbrowy przez Szarwark do Lipin. 
To zabieg, który ma pomóc w pozyskaniu unijnych pieniędzy na inwestycję. Plan obejmuje szereg przedsięwzięć, które powiat chciałby zrealizować w dłuższej perspektywie. Jedna z pozycji dotyczyła remontu drogi ze stolicy Powiśla do Szarwarku. Roboty miały kosztować około miliona złotych. Tymczasem ta sama droga, tyle że na odcinku sięgającym Lipin, wpisana została we wniosku do zintegrowanego programu rozwoju regionu. Powiat liczy na unijne pieniądze na ten cel, które pokryłyby 80 procent wydatków. A według ostatnich wyliczeń inwestycja opiewać ma na ponad 2,8 mln zł. - Plan trzeba było zmienić, by był zgodny z treścią wniosku do ZPORR - wyjaśnia Krzysztof Kaczmarski, starosta dąbrowski. Radni dokonali korekty i zmienione plany zostaną dołączone do wniosku na modernizację drogi. Teraz całość dokumentacji będzie raz jeszcze w Krakowie sprawdzana pod kątem formalnym. Przebrnięcie tego etapu oznaczać będzie kolejny, czyli analizę przez panel eksper tów. Gdy i to zakończy się powodzeniem, decyzje o ewentualnym przyznaniu pieniędzy podejmować ma komitet sterujący programu oraz zarząd województwa. (ANS) 

Źródło: Gazeta Krakowska

Przyjęty przed rokiem plan rozwoju powiatu dąbrowskiego doczekał się zmiany podczas ostatniej sesji rady. Poszerzono w nim zapisy dotyczące modernizacji drogi z Dąbrowy przez Szarwark do Lipin.  To zabieg, który ma pomóc w pozyskaniu unijnych pieniędzy na inwestycję. Plan obejmuje szereg przedsięwzięć, które powiat chciałby zrealizować w dłuższej perspektywie. Jedna z pozycji dotyczyła remontu drogi ze stolicy Powiśla do Szarwarku. Roboty miały kosztować około miliona złotych. Tymczasem ta sama droga, tyle że na odcinku sięgającym Lipin, wpisana została we wniosku do zintegrowanego programu rozwoju regionu. Powiat liczy na unijne pieniądze na ten cel, które pokryłyby 80 procent wydatków. A według ostatnich wyliczeń inwestycja opiewać ma na ponad 2,8 mln zł. - Plan trzeba było zmienić, by był zgodny z treścią wniosku do ZPORR - wyjaśnia Krzysztof Kaczmarski, starosta dąbrowski. Radni dokonali korekty i zmienione plany zostaną dołączone do wniosku na modernizację drogi. Teraz całość dokumentacji będzie raz jeszcze w Krakowie sprawdzana pod kątem formalnym. Przebrnięcie tego etapu oznaczać będzie kolejny, czyli analizę przez panel eksper tów. Gdy i to zakończy się powodzeniem, decyzje o ewentualnym przyznaniu pieniędzy podejmować ma komitet sterujący programu oraz zarząd województwa. (ANS)  Źródło: Gazeta Krakowska