1. Drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie zdobyła wicemistrzostwo Małopolski w XIII edycji Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

W dniu 23 maja 2009 r. w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego z siedzibą w Krakowie przy ul. Koszykowej odbył się wojewódzki etap XIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W finale wojewódzkim, któremu patronowali: Małopolski Kurator Oświaty, Polski Związek Motorowy, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz PZU znalazło się 15 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych Małopolski. Zawodnicy zmierzyli się w 6 konkurencjach obejmujących: jazdę sprawnościową samochodem, jazdę sprawnościową motorowerem, testy z przepisów ruchu drogowego, testy z historii motoryzacji, umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz obsługę techniczną motoroweru. W Turnieju tradycyjnie najlepsza okazała się drużyna z ZSP z Myślenic, która od kilku już lat nie daje odebrać sobie mistrzowskiego tytułu. II miejsce natomiast wywalczyli zawodnicy ze Szczucina w składzie: Leszek Sokół, Przemysław Tęcza, Łukasz Warzecha. Serdeczne gratulacje należą się nie tylko zawodnikom, ale też opiekunowi grupy – Jerzemu Dzięglowi – nauczycielowi ZSP w Szczucinie. Na sukces wpłynęła niewątpliwie także dobra współpraca szkoły z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie i Biurem Doradczo – Usługowym BHP w Dąbrowie Tarnowskiej Pana Andrzeja Dziedzica.