Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Drugi oddech szpitala w Dąbrowie

Drugi oddech szpitala w Dąbrowie

Drugi oddech szpitala w Dąbrowie

Dąbrowski szpital złapał drugi oddech. Dzięki lobbingowi dyrekcji , samorządowców oraz parlamentarzystów udało się przekonać Zakład Ubezpieczeń Społecznych do odblokowania zajętego kilka dni temu szpitalnego konta. Mimo chwilowej stabilizacji przyszłość szpitala wciąż zależy od uzyskania kredytu.

Czas pierwszej oferty przetargowej w tym zakresie już jednak minął i aby nie powtarzać kilkumiesięcznej procedury samorządowcy z Dąbrowy zabiegają w Urzędzie Zamówień Publicznych o pozwolenie na zaciągnięcie pożyczki z wolnej ręki. Stosowne pismo zostało już wysłane do Warszawy. Nie mniejszym problemem niż zadłużenie , sięgające przypomnijmy 7-miu milionów złotych, są dla szpitala nadwykonania. Jeśli trwające cały czas renegocjacje kontraktu z krakowskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia nie przyniosą efektu, w pierwszej kolejności odczują to pacjenci. Dyrekcja szpitala zakończyła pierwszą turę renegocjacji i czeka na zaproszenie ze strony Funduszu do kolejnych rozmów. Może to nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Wszystkie te działania mogą jednak spełznąć na niczym w sytuacji gdyby rząd, a później parlament, nie wprowadził zasadniczych zmian systemowych w polskiej służbie zdrowia.

Źródło: Radio MAKS

Dąbrowski szpital złapał drugi oddech. Dzięki lobbingowi dyrekcji , samorządowców oraz parlamentarzystów udało się przekonać Zakład Ubezpieczeń Społecznych do odblokowania zajętego kilka dni temu szpitalnego konta. Mimo chwilowej stabilizacji przyszłość szpitala wciąż zależy od uzyskania kredytu. Czas pierwszej oferty przetargowej w tym zakresie już jednak minął i aby nie powtarzać kilkumiesięcznej procedury samorządowcy z Dąbrowy zabiegają w Urzędzie Zamówień Publicznych o pozwolenie na zaciągnięcie pożyczki z wolnej ręki. Stosowne pismo zostało już wysłane do Warszawy. Nie mniejszym problemem niż zadłużenie , sięgające przypomnijmy 7-miu milionów złotych, są dla szpitala nadwykonania. Jeśli trwające cały czas renegocjacje kontraktu z krakowskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia nie przyniosą efektu, w pierwszej kolejności odczują to pacjenci. Dyrekcja szpitala zakończyła pierwszą turę renegocjacji i czeka na zaproszenie ze strony Funduszu do kolejnych rozmów. Może to nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Wszystkie te działania mogą jednak spełznąć na niczym w sytuacji gdyby rząd, a później parlament, nie wprowadził zasadniczych zmian systemowych w polskiej służbie zdrowia. Źródło: Radio MAKS